środa, 27 stycznia 2021 08:22

Ruszyły szczepienia populacyjne. 101-latka z Tarnowa zaszczepiona jako jedna z pierwszych

Autor Aleksandra Tokarz
Ruszyły szczepienia populacyjne. 101-latka z Tarnowa zaszczepiona jako jedna z pierwszych

Po etapie 0, podczas którego szczepienia otrzymali pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, przyszedł czas na szczepienia populacyjne.

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną seniorzy powyżej 80 roku życia. To właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na ciężki przebieg choroby COVID-19. Dla Pani Zofii, która w minionym tygodniu skończyła 101 lat, szczepienie to szansa na życie bez strachu i stopniowy powrót do normalności. - Stopniowo nas będzie ubywało, jeżeli ta choroba dalej będzie się tak szerzyć. Ja jestem za tym żeby była szczepionka i żeby ludzie byli zdrowi - mówiła pani Zofia.

Nie jedyna wyraża taką nadzieję. Już blisko 700 tys. seniorów zapisało się na szczepienie, a każdego dnia ta liczba rośnie.

W Tarnowie powstanie miejska winnica. Kiedy pierwsze, lokalne wina?
W Tarnowie powstanie największa w Polsce miejska winnica. Pomysł nabiera realnych kształtów, gdyż Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy, wygrało ogłoszony przez samorząd Tarnowa przetarg na dzierżawę siedmiohektarowego terenu w mieście. Jej założenie potrwa dwa lata. Pierwszych win będzie można spróbo…

Pani Zofia pierwszą dawkę szczepienia otrzymała 25 stycznia o godzinie 16:45 w przychodni CenterMed w Tarnowie. Po kolejną dawkę zgłosi się do przychodni za ok. trzy tygodnie. To właśnie wtedy będzie w pełni chroniona. Producenci zapewniają, że po drugiej dawce pacjent otrzymuje odporność na poziomie 96%.

fot. CenterMed

Tarnów - najnowsze informacje