czwartek, 2 września 2021 11:30

Radziszów. Rowerzyści cudem uniknęli zderzenia z rozpędzonym samochodem. Policja szuka świadków

Autor Aleksandra Tokarz
Radziszów. Rowerzyści cudem uniknęli zderzenia z rozpędzonym samochodem. Policja szuka świadków

Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu. Niewiele brakowało, by uderzył w dwóch, nadjeżdżających z naprzeciwka rowerzystów. Ci cudem uniknęli zderzenia, jednak zjeżdżając z drogi rozpędzonemu pojazdowi, przewrócili się. Jeden z nich został poszkodowany. Policja szuka świadków tego zdarzenia. Kierowca samochodu wciąż jest bowiem nieustalony.

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie poszukuje świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce 18 lipca 2021 roku około godz. 19:50 w Radziszowie gminie Skawina. - Nieustalona osoba kierująca samochodem koloru granatowego, prawdopodobnie marki VW Sharan, na łuku drogi przekroczyła oś jezdni i zjechała na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego prawidłowo jadący z naprzeciwka dwaj rowerzyści, w celu uniknięcia zderzenia z tym pojazdem, zmuszeni byli zjechać poza krawędź jezdni, co doprowadziło do wywrócenia rowerów. Sprawca tego zdarzenia nie zatrzymał pojazdu i oddalił się z miejsca. W wyniku zdarzenia jeden z rowerzystów doznał obrażeń ciała – relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Dochodzenie w przedmiotowej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Na zdjęciach z monitoringu widać przejeżdżający samochód, który brał udział w zdarzeniu. Policja prosi, by wszelkie informacje mogące mieć znaczenie w sprawie, w szczególności identyfikujące kierowcę, kierować do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie pod nr tel. 47 83 57 640 lub 47 83 57 600, ew. na nr 112.

Wypadek w Radziszowie / fot. KPP Kraków
Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje