środa, 23 marca 2022 13:50

Refleksole - czym są i czy warto w nie zainwestować?

Autor Artykuł sponsorowany
Refleksole - czym są i czy warto w nie zainwestować?

Zbyt duże nasłonecznienie pomieszczeń wpływa negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także wydajność. Mocne promienie słońca przenikające do naszych wnętrz szczególnie w okresie letnim mogą wręcz sprawić, że będziemy unikać przebywania we własnych czterech kątach. Aby tego uniknąć i cieszyć się przyjemnym chłodem i nieoślepiającym światłem warto pomyśleć o montażu refleksoli. Dlaczego warto i czym właściwie one są?

Czym są refleksole?

Refleksole są innowacyjnym systemem osłonowym, który może być montowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Tekstylne rolety mogą występować w modelach całkowicie nieprzepuszczających światła oraz zapewniających redukcję nasłonecznienia nawet do 75%. Decydując się na refleksole Warszawa występujące w różnych modelach możesz samodzielnie dostosowywać warunki panujące w pomieszczeniach przy pomocy prostego systemu.

W ofercie producentów refleksoli spotkamy modele sterowane ręcznie, a także mechanicznie. Drugi typ, choć nieco droższy znacząco zwiększa poczucie komfortu. Jego zalety docenią w szczególności osoby posiadające w budynku przeszklenia na sporych wysokościach, do których dotarcie i ręczne opuszczenie rolet jest niemożliwe.

Gdzie warto zamontować refleksole?

Refleksole to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się tak naprawdę w każdym obiekcie. Z funkcji tekstylnych rolet korzystają nie tylko właściciele domów wolnostojących, ale także użytkownicy obiektów biurowych, komercyjnych czy użyteczności publicznej. Mogą one zostać zamontowane zarówno na pionowych przeszklonych powierzchniach, jak i ukośnych. Sprawdzą się także idealnie w ogrodach zimowych.

Zalety refleksoli

Refleksole to innowacyjne rozwiązanie wpływające na komfort użytkowników wielu obiektów. Lista jego zalet jest imponująca i dzięki nowo powstającym technologiom stale się powiększa. Do podstawowych zalet, którymi cechują się wszystkie refleksole, bez względu na rodzaj czy sposób sterowania zaliczamy:

  • ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV,
  • ograniczenie odpływu ciepła,
  • zapewnienie optymalnych warunków w upalne dni,
  • zapewnienie prywatności,
  • wysoką trwałość rozwiązania.

Warto także wspomnieć, że refleksole spełniają nie tylko funkcje praktyczne. Ciekawy design tekstylnych rolet doskonale wkomponowuje się w nowoczesne budownictwo. Możliwość dostosowania wyglądu refleksoli do własnego obiektu sprawia, że będzie on wyróżniał się na tle pozostałych, w których zostały zamontowane tradycyjne rolety powszechnie stosowane w większości budynków.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje