sobota, 24 września 2022 08:48

Rekordowa akcja charytatywna „Gramy dla Zosi”

Autor Katarzyna Jamróz
Rekordowa akcja charytatywna „Gramy dla Zosi”

Mimo, że pogoda nieco nie dopisała w czasie Wielkiego Turnieju Charytatywnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, to dopisali kibice Wisły Kraków i ludzie wielkiego serca. Konto Zosi zostanie zasilone kwotą 90.084, 80 zł! Jest to rekordowy wynik jaki udało się osiągnąć w historii akcji charytatywnych przeprowadzonych na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, jednak plany zweryfikowała pogoda. Zgodnie z planem odbył się Turniej Charytatywny rozgrywany na Orliku. W turnieju fanklubów Wisły Kraków wygrała „Polonia Przemyśl”, a w turnieju firm „Zielonka”. Warto zaznaczyć, że wszystkie drużyny, które brały udział w turniejach wpisowymi wsparły Zosię. Jak zauważyli kibice, turnieje stały na bardzo wysokim poziomie.

Tak jak zapowiadano, meczem dnia było spotkanie Oldbojów Wisły Kraków z Oldbojami Kalwarianki wspieranych przez przyjaciół. Publiczność miała okazję zobaczyć ponownie na boisku braci Brożków, Wasilewskiego, czy też legendy klubu jak Marka Motykę i Kazimierza Kmiecika. Spotkanie zakończyło się wygraną Wisły 4:3.

Nie mniejsze emocje wzbudziły prowadzone przez cały dzień licytacje. Największe emocje wywołały licytacje koszulek Wisły Kraków, reprezentacji Polski czy też Roberta Kubicy. Warto dodać, że te nie raz przekraczały kwotę 1 tys. zł. Licytowano również pióro Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.

Organizatorzy przygotowali loterię fantową, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a równie dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z pamiątkami z turnieju. Zadbano też o małą gastronomię z daniem dnia jakim okazał się bigos.

– Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Jarosławowi Królewskiemu oraz Alanowi Uryga za to, że od początku wspierają Zosie! Za ich zaangażowanie i poświęcony czas! Dzięki Wam turniej mógł mieć miejsce! Dziękujemy grupie Starzy Bywalcy, za Wasze zaangażowanie i pomoc podczas wczorajszego wydarzenia. Chłopaki macie wielkie serducha. Dziękujemy Witoldowi Kozłowskiemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego za Patronat Honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi”. Słowa uznania należą się też Danucie Kawa – radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego za wszelką pomoc i zaangażowanie

– mówią organizatorzy.

Podziękowania kierują również do wszystkich drużyn, które brały udział w turnieju oraz drużynom Oldboys Wisła Kraków i Oldboys MKS Kalwarianka, a także wszystkim sponsorom i darczyńcom. Podziękowania należą się również osobom, które w ostatnich tygodniach poświęcały swój czas, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik oraz wolontariuszom, którzy mimo złej pogody dzielnie zbierali pieniądze dla Zosi.

Partnerem wydarzenia było: Województwo Małopolskie. Patronat honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi” objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie Bądźmy Razem, Ekipa Zosi, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wisła Kraków, MKS Kalwarianka oraz Starzy Bywalcy.

Inf./Fot. UMWM

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje