wtorek, 15 marca 2022 06:27

Rosjanie w polskiej przestrzeni powietrznej? Jest komentarz Dworczyka

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Rosjanie w polskiej przestrzeni powietrznej? Jest komentarz Dworczyka

Jak donosi Ukraina, w polskiej przestrzeni powietrznej pojawił się rosyjski dron. Został zestrzelony. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował, że polskie służby nie potwierdzają informacji o rosyjskim dronie.

Rzecznik ukraińskiego dowództwa Sił Powietrznych Jurij Ihnat poinformował, że rosyjski dron wleciał w polską przestrzeń powietrzną. Według relacji rzecznika, statek powietrzny latał nad zbombardowanym poligonem w Jaworowie, a następnie naruszył przestrzeń powietrzną Polski.

Według przekazanych informacji został później zestrzelony.

-Dron okupanta najpierw krążył nad poligonem Jaworów, najwyraźniej badając konsekwencje ataku rakietowego w obwodzie lwowskim, a następnie wleciał do Polski, wrócił w ukraiński obszar powietrzny i został zestrzelony przez naszą obronę przeciwlotniczą. Jego szczątki są poszukiwane. Ponadto pojawiły się informacje o zestrzeleniu w sąsiedniej Rumunii bezzałogowego statku powietrznego Orlan-10, który służy rosyjskim siłom zbrojnym. Jak widać, okupanci kontynuują swoje prowokacyjne działania, bez wahania wlatując w przestrzeń powietrzną państw członkowskich NATO!

Atak na Jaworów

W Międzynarodowe Centrum na rzecz Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie w niedzielę nad ranem uderzyło 8 rosyjskich rakiet. Informację tę potwierdzili wówczas m.in. Polacy mieszkający blisko granicy, którzy słyszeli wybuchy.

-5 rano budzą cię wybuchy, już nie tylko w wiadomościach oglądasz wojnę. Jaworów w linii prostej jest 16 km od granicy z Polską

-pisał jeden z użytkowników Twittera.

Więcej przeczytasz tutaj:

Rosja zaatakowała 16 km od granicy z Polską. Trwa również obrona Lwowa

Inf.: Facebook

Czytaj również:

Rosja zaatakowała 16 km od granicy z Polską. Trwa również obrona Lwowa
Wiadomości Europa: Rosjanie kolejną noc walczyli z Ukraińcami. We Lwowie i Chersoniu w nocy z soboty na niedzielę słychać było eksplozje. Jak donoszą mieszkający przy granicy Polacy, Rosja zaatakowała leżący w linii prostej 16 km od granicy Jaworów.
Polska

Polska - najnowsze informacje