środa, 1 czerwca 2022 11:28

Rośnie widmo kolejnej wojny? Przeprowadzili największe ćwiczenia w historii

Autor Norbert Kwiatkowski
Rośnie widmo kolejnej wojny? Przeprowadzili największe ćwiczenia w historii

Oczy świata zwrócone są obecnie na Ukrainę, jednak to nie oznacza, że spokojnie jest w innych rejonach. Wręcz przeciwnie! Izrael właśnie przeprowadził największe ćwiczenia wojskowe w historii kraju. Eksperci uważają, że to mogła być symulacja ataku na Iran.

Według najnowszych doniesień w środę zostało poderwanych nawet kilkaset izraelskich samolotów sił obronnych. Ćwiczenie było częścią trwających miesiąc manewrów "Rydwany Ognia".

Samoloty - w tym jednostki bojowe i powietrzne tankowce - wystartowały z licznych lokalizacji w kraju i kierowały się w stronę takich państw, jak: Cypr czy Iran.

Jak wynika z informacji "Jerusalem Post": "Izrael znacznie zwiększył poziom swojej gotowości i na przestrzeni ostatniego roku przedsięwziął wiele kroków mających przygotować wojsko do ataku na irańską infrastrukturę nuklearną".

Warto dodać, że siły cypryjskie były zaangażowane w ćwiczenia armii izraelskiej, a między tymi państwami panują bardzo dobre relacje. Taki obrót spraw daje jasny sygnał, że wielka akcja sił z Jerozolimy była skierowana w celu symulacji ataku na Iran.

Foto: pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje