wtorek, 5 października 2021 10:08

Rożki niemowlęce: jak wybrać? Stwórz wyprawkę dla dziecka z Lepre.pl

Autor Artykuł sponsorowany
Rożki niemowlęce: jak wybrać? Stwórz wyprawkę dla dziecka z Lepre.pl

Rożki niemowlęce to jeden z podstawowych akcesoriów przeznaczonych dla noworodków. Pozwala przenosić i trzymać na ręce dziecko w sposób komfortowy dla rodzica, a także daje maluchowi ciepło. Twoje dziecko spędzi w nim znaczącą ilość czasu, dlatego wybór rożka musi być dobrze przemyślany. Jaki rożek niemowlęcy wybrać i na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Naturalne i delikatne tkaniny

Podstawą wysokiej jakości rożka, który będzie sprzyjał dziecku i doskonale sprawdzi się przez kolejne miesiące życia dziecka, jest dobrze dobrany materiał. Zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie produkt został wykonany z naturalnej tkaniny. Syntetyki niestety nie sprawdzą się, mimo że są niezwykle trwałe i można prać je wielokrotnie nawet w wysokich temperaturach – dlaczego?

W odróżnieniu od poliestru bawełna lub wiskoza bambusowa są niezwykle delikatne i pozwalają na przepuszczanie powietrza, dzięki czemu dziecko nie odczuje wewnątrz rożka zbyt wysokiej temperatury, a jednocześnie nie będzie mu zimno.

Kluczem do komfortu malucha jest delikatna tkanina, która nie podrażni skóry niemowlęcia. Zwracaj uwagę, czy wewnętrzna część produktu jest miła w dotyku – dzięki temu dziecko będzie spało spokojnie, bez ocierania się o nieprzyjemny materiał. Ważną kwestią są także antyalergiczne właściwości tkaniny. Nie może ona powodować uczuleń, które mogą być złe w skutkach jeśli mowa o dopiero rozwijającym się organizmie.

Jeśli interesują Cię rożki dla niemowląt wykonane z przyjaznego dzieciom naturalnego materiału sprawdź ofertę Lepre.pl – oferta zawiera produkty, które przypadną do gustu rodzicom szukającym wysokiej jakości wyprawki dla dziecka.

Bezpieczeństwo dziecka w rożku

Wysokiej jakości rożek, który daje dziecku odpowiednie podparcie, powinien być wykonany z twardszego materiału. Dzięki temu staje się stabilny, a rodzice mogą dobrze utrzymać niemowlę na rękach. Stabilność znacznie zmniejsza ryzyko przypadkowego upadku dziecka. Dzięki temu młodzi rodzice mogą być znacznie spokojniejsi! To rozwiązanie przydaje się często podczas usypiania, gdy maluch jest trzymany przez dłuższy czas. Zbyt miękki rożek sprawiłby, że należałoby zmieniać pozycję leżącego dziecka, by ułożyć go w dłoniach, przez co mogłoby się obudzić. Sztywniejszy rożek zapewnia więc spokojniejszy sen.

Ułożenie dziecka w rożku

Mimo bycia sztywniejszym każdy rożek dla niemowląt powinien posiadać giętką włókninę, dzięki której dziecko może układać się w dowolnej pozycji, a także przewracać z boku na bok bez uczucia dyskomfortu. Połączenie stabilności oraz giętkości zapewnia rożek bambusowy i bawełniany od Lepre – to dzięki niemu maluch ma całkowitą swobodę ruchu, a także jest w pełni bezpieczny.

Szukasz wysokiej jakości wyprawki dla swojego dziecka? W Lepre.pl znajdziesz rożek bawełniany i bambusowy dopasowany do potrzeb swojego dziecka. Naturalny materiał, przyjazne dzieciom grafiki, bezpieczeństwo i komfort użytkowania sprawiają, że doskonale sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia malucha.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje