wtorek, 19 maja 2020 09:44

Rozrywki w domu – najlepsze sposoby na zabawę bez komputera

Autor Głos 24
Rozrywki w domu – najlepsze sposoby na zabawę bez komputera

Do najprzyjemniejszych zabaw ze znajomymi i w gronie rodziny należą szczególnie te propozycje, które stawiają na rywalizację i zaangażowanie. W dobie wszechotaczających nas technologii warto poszukać zdrowych alternatyw. Dobrze postawić na klasykę, np. piłkarzyki lub bilard!

Piłkarzyki dla małych i dużych, rodziny i znajomych

Przez ostatnie lata piłkarzyki stały się nieco zapomniane, ale obecnie wracają do łask. Nie tylko dzieci i młodzież je uwielbiają, chociaż właśnie ich preferencje skłonią niejednych rodziców do zakupu.

Szukając sposobu na ciekawą rozrywkę w domu, która nie wymaga siedzenia przed ekranem komputera, tabletu czy telefonu komórkowego, warto postawić właśnie na sprawdzone piłkarzyki. Wszystkim znana zabawa angażuje graczy na wielu poziomach. Z jednej bowiem strony wymagana jest współpraca między zawodnikami z tej samej drużyny. Z drugiej natomiast do satysfakcji z gry przyczynia się rywalizacja.

Niewątpliwą zaletą piłkarzyków jest to, że praktycznie każdy może (i lubi) w nie grać! Do tego można podzielić się na dwie bądź więcej drużyn w zupełnie dowolny sposób. Zrobienie turniejów w piłkarzykach w domu też nie będzie stanowiło żadnego problemu. Można grać zarówno w układzie gracz przeciwko graczowi, jak i dobrać drużyny po dwóch, trzech a nawet czterech zawodników. W rezultacie raz zakupione piłkarzyki będą banalną i jednocześnie fenomenalną zabawą zarówno w rodzinnym gronie, jak i w trakcie spotkania ze znajomymi!

Bilard – kolejna atrakcja, która satysfakcjonuje i rozwija

Stoły do bilarda wymagają nieco przestrzeni, dlatego tego typu rozrywka dedykowana jest głównie osobom, które mogą sobie na to pozwolić. Podobnie, jak w biurach, tak w wielu domach jednorodzinnych znajdzie się jednak miejsce na jeden stół bilardowy. Inwestycja jest warto świeczki zwłaszcza, że posłuży przez wiele długich lat!

Bilard wymaga precyzji i skupienia. To świetna zabawa dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Ze względu na swoją specyfikę gra w bilarda znacznie rozwija myślenie analityczne. W dużym uogólnieniu można stwierdzić, że pod wieloma względami bilard przypomina grę w szachy. Każdy następny ruch wymaga analizy.

Z pewnością kolejną kwestią przemawiającą za zakupem stołu bilardowego jest fakt, że kupując jeden produkty zyskuje się prawie nieograniczone możliwości rozgrywki. Istnieją dziesiątki rodzajów gry w bilarda. Poszczególne odmiany wywodzą się z bilardów amerykańskich (ósemka, dziewiątka), francuskich (karambol), a także rosyjskich (ruska piramida).

Jaką grę do domu wybrać?

Bez względu na to, czy preferuje się grę w bilard, czy w piłkarzyki, zawsze warto
skoncentrować się na rozwiązaniu, które nie wymaga sprzętów elektronicznych. Według najnowszych badań, przeprowadzonych w Danii, część dzieci dorastających od najmłodszych lat z tabletami i smart fonami, ma poważne problemy rozwojowe. U osób niedojrzałych może budzić śmiech sytuacja, w której małe dziecko próbuje „przesunąć” palcem szybę – by zmienić widok za oknem. W praktyce jednak zagrożenia związane z masowym wykorzystywaniem przez dzieci urządzeń takich, jak laptopy, tablety i smartfony, budzą krew
w żyłach. Dlatego naprawdę warto zarówno dla siebie, jak i innych, parę sprawdzonych gier, które dodatkowo rozwijają. Piłkarzyki i bilard to doskonałe przykłady, ale można także wybierać spośród licznych gier planszowych i karcianek. Ostateczny wybór zależy już od indywidualnych preferencji!"

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje