piątek, 2 lipca 2021 13:42

Rozszerzanie diety czas start! Wybieramy krzesełka do karmienia

Autor Artykuł sponsorowany
Rozszerzanie diety czas start! Wybieramy krzesełka do karmienia

Wyobrażasz sobie rozszerzanie diety bez krzesełka do karmienia? My też nie. W końcu, jeśli maluch nie pobrudzi krzesełka, to resztki jedzenia wylądują na stole, podłodze czy nawet suficie. Nie zapominaj o tym, że dzieci są prawdziwymi specjalistami od brudzenia. Jakie krzesełko do karmienia wybrać, aby uniknąć tego pokazu umiejętności i tym samym zaoszczędzić sobie sprzątania? Podpowiadamy!

Krzesełko do karmienia - na co zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedniego krzesełka, nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Oczywiście, jest ona istotna, jednak musisz mimo wszystko pamiętać, że ewentualny upadek może skończyć się dla twojego dziecka dość niebezpiecznie. Unikaj więc podejrzanych stron czy produktów bez odpowiednich atestów i certyfikatów. Szukaj w sprawdzonych sklepach, takich jak np. www.babyboom.net.pl. To sklep internetowy, który w ofercie posiada jedynie krzesełka do karmienia sprawdzonych producentów.

Krzesełko do karmienia - jak długo można go używać? Dieta dziecka od narodzin do 36 miesiąca

Maluszki od urodzenia, aż do 6. miesiąca życia spożywają wyłącznie mleko (matki lub modyfikowane). Później konieczne jest rozszerzenie diety o warzywa, owoce, mięso, jajka, kaszki zbożowe, bezglutenowe i glutenowe. Oczywiście wszystko stopniowo, zaczynasz od kilku łyżeczek, a dopiero z czasem przechodzisz na większą ilość. Karmienie butelką można sobie ułatwić za pomocą np. poduszki w kształcie litery "C", popularnie zwanej także rogalem. Do podawania stałych posiłków lepiej użyć krzesełka do karmienia - koniecznie takiego w wersji z podnóżkiem!

Krzesełko do karmienia drewniane Kinderkraft ENOCK, które rośnie z dzieckiem

Krzesełko do karmienia - od kiedy dziecko może w nim siedzieć?

Najważniejszą zasadą, jaką należy się kierować, jest umiejętność samodzielnego siedzenia przez minimum kilka minut. Zazwyczaj brzdąc zaczyna siadać pomiędzy 7. a 9. miesiącem życia. Jest to więc odpowiedni moment, aby zacząć rozważać zakup krzesełka do karmienia.

Krzesełko do karmienia - drewniane czy plastikowe? Które będzie lepsze?

Zastanawiasz się, jakie krzesełko do karmienia wybrać? Masz kilka opcji do wyboru. Rodzice często decydują się na drewniane krzesełka, które zdecydowanie są trwalsze niż ich plastikowe zamienniki. Co więcej, jeśli zależy ci na estetyce, to taki zakup to strzał w dziesiątkę! Mają one jednak swoje wady i największą jest brak możliwości składania. Większość krzesełek nie ma opcji, aby wygodnie je złożyć i np. przewieźć na wakacje czy na rodzinny wypad.

Krzesełka do karmienia wykonane z plastiku są łatwiejsze w przenoszeniu i z pewnością znacznie lżejsze, ale cierpi na tym jakość. Szukając odpowiedniego dla siebie, koniecznie zwróć uwagę na certyfikaty. Często rzeczy sprowadzane z Chin mają na sobie oznaczenia, które do złudzenia mają przypominać te z Unii Europejskiej. Unikaj zatem dziwnych, nietypowych sklepów i zawsze sprawdzaj opinię o stronie w sieci.

Podsumowując, krzesełka do karmienia ułatwiają twojemu maluszkowi spożywanie pokarmów, a dodatkowo dziecko będzie czuło się częścią rodziny. Szukaj krzesełek, które rosną wraz z dzieckiem, dzięki temu finalnie zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy. Z pewnością taki wybór będzie prawdziwym hitem.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje