wtorek, 26 stycznia 2021 12:00

Rząd ma pomysł na rozwiązanie problemu ze szczepionkami

Autor Mirosław Haładyj
Rząd ma pomysł na rozwiązanie problemu ze szczepionkami

Rząd ma na bieżąco informować o wszystkich decyzjach dotyczących zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk poinformował, że tematem dzisiejszego spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych i kół poselskich był Narodowy Program Szczepień:

– Jednym z bardzo ważnych tematów dziś były rozmowy dotyczące dostaw i harmonogramów zakupowych. Tu sytuacja jest bardzo dynamiczna. Pojawiają się nowe propozycje i oferty ze strony dostawców.

Minister zdrowia uspokoił, że, mimo przesunięcia dostaw Moderny, pojawiły się oferty nowych producentów, z którymi w najbliższym czasie Polska podpiszę umowy:

– Niedawno negocjowaliśmy dodatkową pulę z Pfizera przez mechanizm europejski, a dziś mamy sprawę przesunięcia dostaw Moderny, ale pojawiają się też nowi producenci, z którymi w najbliższym czasie będziemy przez mechanizm unijny podpisywać umowy.

Adam Niedzielski przypomniał, że najbardziej aktualne informacje o dostawach są na stronie:

– Po najbardziej aktualne informacje o dostawach jak zawsze odsyłamy na stronę http://gov.pl/szczepimysie. Natomiast w zakresie nowych kontraktacji i umów, będąc w ścisłej kooperacji z KE, podejmujemy decyzje i będziemy o nich na bieżąco informować.

Czytaj również:

Andrusiewicz: Będzie paszport dla zaszczepionych i kody QR
Do e-Kart Szczepień w systemie P1 będzie wprowadzana informacja o przebytym szczepieniu. Wojciech Andrusiewicz podczas briefingu przypomniał, z jakich obostrzeń będą zwalniane osoby zaszczepione drugą dawką. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, iż “osoby, które są zaszczepione drugą dawką m.…
W Krakowie ruszają badania nad mutacją koronawirusa. Wiemy, kto stanie na czele zespołu
Badania ruszą jeszcze w tym tygodniu. Podczas wtorkowej konferencji prasowej (26 stycznia) minister Adam Niedzielski poinformował, że w tym tygodniu w Krakowie ruszą badania nad mutacją koronawirusa. Na czele zespołu stanie profesor Krzysztof Pyrć, kierownik pracowni wirusologii Małopolskiego Centr…
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Kancelaria Premiera

Polska

Polska - najnowsze informacje