wtorek, 26 stycznia 2021 11:41

W Krakowie ruszają badania nad mutacją koronawirusa. Wiemy, kto stanie na czele zespołu

Autor Mirosław Haładyj
W Krakowie ruszają badania nad mutacją koronawirusa. Wiemy, kto stanie na czele zespołu

Badania ruszą jeszcze w tym tygodniu.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej (26 stycznia) minister Adam Niedzielski poinformował, że w tym tygodniu w Krakowie ruszą badania nad mutacją koronawirusa. Na czele zespołu stanie profesor Krzysztof Pyrć, kierownik pracowni wirusologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Dzisiejsze spotkanie w części dotyczyło też dyskusji o organizacji badań w kraju nt. identyfikowania i monitorowania mutacji koronawirusa. W tym tygodniu rozpoczną się badania, które będzie prowadził w Krakowie zespół pod przewodnictwem prof. Pyrcia.

Minister poinformował, że "są jeszcze 2 dodatkowe ośrodki które będą przekazywały materiał do badań zespołowi krakowskiemu. Nasza możliwość identyfikacji odmian zdecydowanie wzrośnie".

Rząd ma pomysł na rozwiązanie problemu ze szczepionkami
Rząd ma na bieżąco informować o wszystkich decyzjach dotyczących zakupu szczepionki przeciw koronawirusowi. Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk poinformował, że tematem dzisiejszego spotkaniu z przedstawicielami klubów parlamentarnych i kół poselskich był Narodowy Progra…
Andrusiewicz: Będzie paszport dla zaszczepionych i kody QR
Do e-Kart Szczepień w systemie P1 będzie wprowadzana informacja o przebytym szczepieniu. Wojciech Andrusiewicz podczas briefingu przypomniał, z jakich obostrzeń będą zwalniane osoby zaszczepione drugą dawką. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, iż “osoby, które są zaszczepione drugą dawką m.…

Inf. i foto: Kancelaria Premiera

Kraków

Kraków - najnowsze informacje