sobota, 6 listopada 2021 07:53

Sąd zdecydował za rodziców ws. szczepienia 13-latki. „Decyzja jest niepokojąca”

Autor Mirosław Haładyj
Sąd zdecydował za rodziców ws. szczepienia 13-latki. „Decyzja jest niepokojąca”

Skłóceni rodzice trzynastolatki nie potrafili porozumieć się w sprawie szczepienia dziecka. Z pomocą przyszedł wrocławski sąd.

Ojciec 13-latki zdecydował się wnieść sprawę do sądu, po tym jak matka dziewczynki sprzeciwiła się podaniu jej szczepionki przeciw koronawirusowi. Wrocławski sąd rozstrzygnął kwestię 2 listopada.

-W Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia zapadło orzeczenie, pierwsze takie w Polsce, w którym Sąd zgodził się z rodzicem – przeciwnikiem szczepień, argumentując, że skoro nie ma obowiązku, to nie może tego nakazać

-napisał na Facebooku pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, radca prawny Bartłomiej Ciążyński.

Według radcy prawnego decyzja wrocławskiego sądu jest "niepokojąca, bo daje antyszczepionkowcom możliwość szkodzenia swoim dzieciom, nawet jeżeli nie zgadza się na to drugi rodzic".

- Abstrahując od tego, że według mnie orzeczenie jest błędne, bo pomija kluczową w prawie rodzinnym sprawę »dobra dziecka« i mam nadzieję, że zostanie zmienione w drugiej instancji, to pokazuje na niebezpieczeństwo bezczynności rządu

-dodał.


Inf.: Facebook

Polska

Polska - najnowsze informacje