środa, 28 lipca 2021 07:22

Nowy Sącz znów pod wodą. "Ulice tonęły"

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz znów pod wodą. "Ulice tonęły"

Czarne chmury wróciły nad Sądecczyznę. Wczorajszego popołudnia nad miastem rozpętała się ogromna ulewa. Nie trwała ona długo, ale silne opady po raz kolejny doprowadziły do zalania ulic i posesji. W mieście ruch komunikacyjny został całkowicie sparaliżowany. Służby po raz kolejny miały pełne ręce pracy.

Woda zalała ul. Węgierską i Kolejową. Niebezpiecznie było także na ul. Zielonej. - Wszystkie służby uruchomione. Straż rozwozi worki z piaskiem - relacjonował prezydent Nowego Sącza.

- Nawojowska i Królowej Jadwigi tonie - napisał na Facebooku radny Dawid Dumana.

Woda zalała też posesje prywatne. Strażacy pracowali bez wytchnienia. Odnotowano ponad 60 interwencji, związanych z udrażnianiem przepustów i odpompowaniem wody z zalanych domów.

Kolejny raz pogoda daje się we znaki mieszkańcom Nowego Sącza. Aktualnie po przejściu burzy z intensywnymi opadami deszczu, trwają działania strażaków przy zalanych posesjach i drogach.

Opublikowany przez 112malopolska.pl Wtorek, 27 lipca 2021

Po około dwóch godzinach sytuacja częściowo wróciła do normy. Ruch na najważniejszych ulicach odbywał się wahadłowo. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych garaży i piwnic. - Sytuacja się szybko normalizuje, ale tych, którzy nie muszą się przemieszczać po mieście - proszę o pozostanie w domu. Nie twórzmy dodatkowego ruchu na ulicach - apelował Ludomir Handzel.

Niestety, dziś pogoda znów będzie niepewna. Przed nami dzień z wysoką temperaturą, a po południu i wieczorem zaczną pojawiać się groźne burze, które mogą powodować zniszczenia. Burzom towarzyszyć będą intensywnie opady deszczu, lokalnie nawet do 40 mm. Możliwe są także opady gradu o średnicy 3 cm, a w początkowej fazie burz nawet 5 cm. Ponadto liczne wyładowania atmosferyczne oraz bardzo silny, porywisty wiatr, który osiągnąć może od 80 do 90 km/h, a w pojedynczych przypadkach nawet 100 km/h.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie potwierdza to ostrzeżenie. Jak informuje, dzisiaj od godz. 13:00 do jutra (29 lipca 2021 r.) do godz. 02:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h.  Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo: 80%.Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

fot. Facebook/Dawid Dumana

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje