wtorek, 19 lipca 2022 07:58

Sam nie wiedział czemu zdewastował pomnik. Teraz grozi mu poważna kara

Autor Patryk Trzaska
Sam nie wiedział czemu zdewastował pomnik. Teraz grozi mu poważna kara

Oblany farbą „Pomnik ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach wojny 1914-1918 i 1920", czy porozrzucane i zniszczone znicze. To obraz rzeczywistości po weekendowych aktach wandalizmu w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Sprawę bada policja.  

W sobotę, około godz. 21.00  nieznany sprawca oblał farbą „Pomnik ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach wojny 1914-1918 i 1920" znajdujący się w Parku Miejskim znajdujący się w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Z kolei  w niedzielę nieznany sprawcy  dokonał zmieszczenia znajdujących się tam zniczy.

W poniedziałek w godzinach porannych policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy zatrzymali  37-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska. Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 261 Kodeksu Karnego. Przepis ten mówi o tym, że kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. 37-latek  przyznał się do popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną nie wyjaśnił, dlaczego to zrobił.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje