czwartek, 19 sierpnia 2021 23:35

Sanah, Zalewski zagrają dla chorych dzieci w Myślenicach. Dołącz do akcji!

Autor Edyta Sowa
Sanah, Zalewski zagrają dla chorych dzieci w Myślenicach. Dołącz do akcji!

Rozpoczął się mający trwać trzy dni ( 19 -21. 08 ) SMYK FEST im. Kacperka Chodurka, którego organizatorem jest Fundacja Akuratna. Wydarzenie ma na celu zbiórkę pieniędzy dla poważnie chorych dzieci z Małopolski.  W tym roku jest to Zuzia, u której zdiagnozowany obustronny niedosłuch, zaczyna też coraz gorzej widzieć.  Druga potrzebująca to Madzia 14- latka z Krakowa, której usunięcie guza mózgu nie pozostało bez konsekwencji. Kolejnym Smykiem, którego można wesprzeć jest Maciek 11- latek z Myślenic, który choruje na SMA rdzeniowy zanik mięśni.

W piątkowy wieczór na myślenicki Rynku można było posłuchać wszechstronnie utalentowanej Sanah, w piątek Pauli Romy, a w sobotę wielokrotnie już w tym roku nagradzanego i uwielbianego przez publiczność Krzysztofa Zalewskiego.

Krzysiek Zalewski przekazuje swój garnitur, którym zagrał 10. finał Męskiego Grania i wystąpił razem z Kortezem i Dawidem Podsiadło na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sanah - specjalny VIP BOX, w którym są płyty CD "Irenka", które są niedostępne - to dwie płyty CD w wersji demo. Możecie usłyszeć, jak muzyka Sanah brzmiała w pierwszej wersji, ze studia - opowiada Krystian Stopka z Fundacji Akuratna.

Oprócz zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy trzeba zaopatrzyć się w bilet  - cegiełkę na na koncerty. Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na nr konta: mBank: 70 1140 2004 0000 3202 7771 7959, Fundacja Akuratna. W tytule przelewu należy wpisać Pomoc Smykom 2021.

W tym roku można wylicytować też m.in. unikatowy telefon od Joanny Jóźwik, wspólny obiad z ekipą serialu "Brzydula" czy zwiedzanie muzeum Kamila Stocha (z Kamilem Stochem w roli osobistego przewodnika).  A ponadto jedną  z prowadzących będzie właśnie gwiazda telewizyjnego hitu" Brzydula" Julia Kamińska.

W czasie trwania imprezy będzie można Krwiobus, Mammobus, wszystko to w miasteczku zdrowia, gdzie planowane są również rozmowy o ekologii i tematyce zdrowotnej. A całość osłodzi dodatkowo Sylwia Bała - mistrzyni cukiernictwa znana z udziału w programie "Bake Off - Ale Ciacho!". Uczestnicy imprezy będą mogli kupić jej wyjątkowe desery ( premiera eremefki - smakołyku na cześć RMF FM - patrona redakcyjnego) i także w ten sposób włączyć się w pomoc potrzebującym.

Impreza na rzecz chorych dzieci/ foto. materiały prasowe
Smyk Fest 2021 w Myślenicach/ foto. materiały prasowe

Myślenice - najnowsze informacje