czwartek, 12 listopada 2020 10:27

Sandecja Nowy Sącz ma nowego trenera

Autor Aleksandra Tokarz
Sandecja Nowy Sącz ma nowego trenera

Dariusz Dudek został nowym trenerem pierwszoligowego zespołu z Nowego Sącza. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w poniedziałek Piotra Mandrysza.

45-letni Dariusz Dudek w trakcie swojej piłkarskiej kariery reprezentował barwy m.in. Widzewa Łódź, GKS-u Katowice, Odry Wodzisław Śląski i Legii Warszawa. Na poziomie ekstraklasy rozegrał 191 spotkań, zdobywając osiem bramek. Samodzielną pracę trenerską rozpoczął w 2017 roku. Z zespołem Zagłębia Sosnowiec wywalczył wówczas awans do ekstraklasy.

Jaki jest główny cel nowego szkoleniowca? Utrzymanie Sandecji. Pod kierownictwem byłego trenera, Piotra Mandrysza, zespół poniósł dziewięć porażek i raz zremisował. Obecnie drużyna z Nowego Sącza zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na ich koncie znajduje się jeden punkt.

Asystentem Dariusza Dudka będzie Marcin Malinowski, wieloletni zawodnik Odry Wodzisław Śląski i Ruchu Chorzów, który rozegrał w barwach tych zespołów aż 458 meczów na poziomie Ekstraklasy. Malinowski od października 2019 roku do maja 2020 roku pełnił rolę asystenta trenera w Zagłębiu Sosnowiec.

Dariusz Dudek związał się z Sandecją umową do końca sezonu.

Fot. MKS Sandecja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje