poniedziałek, 3 sierpnia 2020 18:24

Senatorzy Artur Dunin i Ryszard Bober zakażeni koronawirusem

Autor Marzena Gitler
Senatorzy Artur Dunin i Ryszard Bober zakażeni koronawirusem

Rośnie liczba zakażonych senatorów po tym, jak pozytywny test na koronawirusa otrzymał senator Jan Libicki. Zakażenia potwierdzono u dwóch kolejnych parlamentarzystów, a inni są na kwarantannie. Co z obradami Sejmu i Senatu?

Jak informuje onet.pl zakażony jest senator KO Artur Dunin, który 1 sierpnia brał udział w plenerowych onchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Łodzi.

? Chwała BOHATEROM ?? Pamiętamy [*] ?

Posted by Artur Dunin - Twój Senator on Saturday, August 1, 2020

Pozytywny test na koronawirusa otrzymał też senator PSL Ryszard Bober.

To kolejni senatorzy zakażeni koronawirusem po tym, jak okazało sie, że wirusa SARS-CoV-2 ma Jan Libicki.

Pisaliśmy o tym tu:

Senator PSL zakażony koronawirusem. Kwarantanna w Senacie?
Jan Filip Libicki, historyk i Senator RP z ramienia PSL jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym sam za pośrednictwem Twittera. – Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi tes…

Na kwarantannie przebywa z kolei senator Marek Kwiatkowski, którego pierwszy test okazał się negatywny, ale miał kontakt z zakażonym senatiorem Libickim.

Zobacz:

Koronawirus w senacie. Senator Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie
Senator Krzysztof Kwiatkowski miał kontakt z zakażonym senatorem Janem Filipem Libickim. Obecnie jest na kwarantannie i czeka na przeprowadzenie kolejnego testu na obecność koronawirusa.

W związku z tą sytuacją przeniesione zostało zaplanowane na najbliższy piątek posiedzenie Sejmu, który miał zająć się m.in. stanowiskami Senatu do różnych ustaw, zostanie przesunięte; w poniedziałek wieczorem Prezydium Sejmu ustali nowy termin posiedzenia - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Z powodu zakażenia senatora Libickiego Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 4-7 sierpnia, zostało przesunięte na 11-13 sierpnia.

Polska

Polska - najnowsze informacje