poniedziałek, 14 sierpnia 2023 08:24

Setki futrzastych łap przeszło ulicami miasta. Za nami Tarnowski Zjazd Berneńczyków

Autor Patryk Trzaska
Setki futrzastych łap przeszło ulicami miasta. Za nami Tarnowski Zjazd Berneńczyków

Setki futrzastych łap i niewiele mniej dumnych właścicieli czworonogów. Ulicami Tarnowa w sobotę (12 sierpnia) przeszła dziesiąta edycja parady berneńczyków. Wszystko to w ramach Tarnowskiego Zjazdu Berneńczyków.

Cóż to był za dzień dla miłośników berneńskich psów. W Tarnowie odbyła się dziesiąta edycja Tarnowskiego Zjazdu Berneńczyków, w ramach którego mieszkańcy mogli uczestniczyć w paradzie berneńczyków.

Ta rozpoczęła się o godzinie 16. Uczestnicy ubrani szwajcarskie stroje, a pieski odpowiednio przystrojone w kwiaty i kokardy przemaszerowali ulicami miasta, by zawitać na Rynku około godziny 16.30. Weterani tego wydarzenia nie kryli swojego zachwytu. - Jesteśmy z Coco tu po raz trzeci i po raz trzeci nie wiem co powiedzieć. Wspaniała sprawa i cieszę się, że w do Tarnowa mają okazję przyjechać właściciele psów berneńskich wraz ze swoimi czworonogami - mówiła w rozmowie z Głos24 pani Kamila.  

Parada to jednak nie koniec atrakcji, jakie czekały na uczestników. Na tarnowskim Rynku odbyła się bowiem część artystyczna. W akompaniamencie futrzastych, machających ogonów, wystąpili AX Dance Academy & Katarzyna Kołodziej Keyt z ich widowiskiem taneczno-muzycznym. Odbył się również zapowiadany przez organizatorów pokaz gimnastyczny Marysi Tokarz i występ instrumentalny na saksofonie Mariusza Kolinki. Na koniec zaśpiewała Zuzanna Wróbel.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka