środa, 4 listopada 2020 14:03

Skawina: Smok Hultaj w „Spotkaniach z Biblioteką”. Kolejna zabawa dla najmłodszych

Autor Aleksandra Tokarz
Skawina: Smok Hultaj w „Spotkaniach z Biblioteką”. Kolejna zabawa dla najmłodszych

Biblioteka w Skawinie przygotowała dla najmłodszych kolejną zabawę, w ramach programu „Spotkania z biblioteką”. W listopadzie dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III mogą wziąć udział w zabawie mobilnej „Smok Hultaj”, opartej fabularnie na najpopularniejszych bajkach i baśniach świata.

Polubiliście pogodną i pomocną Mychę Sędzichę? Tym razem szykujcie się na spotkanie z czarnym charakterem! Bohaterem kolejnej gry mobilnej dla dzieci będzie sam Smok Hultaj znany też pod pseudonimem Wawelski, który ostro namiesza w ulubionych bajkach.

Zadaniem uczestników zabawy będzie pomaganie Szewczykowi w odnalezieniu, schwytaniu i unieszkodliwieniu smoczego rozrabiaki. Na poplątanych bajkowych ścieżkach dzieci spotkają postacie urocze i wredne, magiczne istoty, tajemnicze przedmioty i obute koty. Przyda się znajomość bajek, spostrzegawczość i logiczne myślenie oraz pomoc kogoś, kto już umie czytać.

Będą projektować most na Wiśle! Dojdzie do połączenia gminy Skawina i Liszki?
Prace związane z przygotowaniem I etapu budowy mostu na Wiśle między Kopanką w gminie Skawina i Jeziorzanami w gminie Liszki właśnie się rozpoczęły. Podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji. Pieniądze mają pochodzić z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowe…

-O powstrzymanie Smoka prosimy wszystkie dzielne przedszkolaki i dzieci trochę starsze. Można grać drużynami lub w pojedynkę. Dla 10 pogromców smoków, którzy wykażą się największym sprytem, odwagą i bajkową wiedzą czekają naprawdę fajne nagrody! - informuje Biblioteka w Skawinie.

Gra już wystartowała i potrwa przez cały miesiąc.

Jak zagrać?

  • Pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację Action Track (dostępna w sklepie Play)
  • Zeskanować kod QR dostępny na stronie internetowej biblioteki i profilu FB
  • Kliknąć „POBIERZ”
  • Można skorzystać również z linka: https://bit.ly/37U1OoN
  • Dać się porwać wirtualnej przygodzie i poznać perypetie Szewczyka i Smoka
Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje