środa, 30 sierpnia 2023 14:17

Ślady prowadziły na cmentarz. Finał poszukiwań kobiety na Podhalu

Autor Patryk Trzaska
Ślady prowadziły na cmentarz. Finał poszukiwań kobiety na Podhalu

Szczęśliwie zakończyły się poniedziałkowe poszukiwania 61-letniej kobiety w Maniowach. Zaginiona została odnaleziona przez policjantów na terenie miejscowego cmentarza, a następnie przekazana pod opiekę specjalistów. W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów uczestniczyli: ratownicy GOPR oraz członkowie PGPR, ratownicy WPR, strażacy OSP Maniowy i JRG Nowy Targ. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

W poniedziałek (28 sierpnia) około godziny 20, dyżurny Komisariatu Policji w Szczawnicy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 61-latki na terenie gminy Czorsztyn. Po szybkim ustaleniu szczegółowych informacji dotyczących okoliczności tego zdarzenia, a także uzyskaniu rysopisu i ubioru kobiety,  rozpoczęto poszukiwania.

Do działań zaangażowano także policyjnego przewodnika z psem służbowym, ratowników GOPR, ratowników z PGPR oraz WPR, strażaków OSP Maniowy i JRG Nowy Targ.  W tym samym czasie policjanci ze Szczawnicy w patrolach zmotoryzowanych sprawdzali rejon miejscowości i tereny przyległe do Jeziora Czorsztyńskiego w Maniowach. Ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego łodzią przeszukiwali teren linii brzegowej jeziora. Po godzinie 21, kobieta została odnaleziona przez policjantów na cmentarzu w Maniowach i przekazana pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, aby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu, tylko  szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358.

inf. Małopolska Policja

fot. pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka