wtorek, 21 stycznia 2020 11:47

Słomniki. Znaleźli go w piwnicy. W mieszkaniu miał broń i narkotyki

Autor Katarzyna Domagała
Słomniki. Znaleźli go w piwnicy. W mieszkaniu miał broń i narkotyki

Przez cztery miesiące ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ze Słomnik znaleźli go w piwnicy, a przy okazji broń i pokaźne ilości narkotyków.

W  sobotę (18 stycznia br.) w godzinach popołudniowych policjanci z  Komisariatu Policji w Słomnikach pojechali pod adres w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, gdzie  - jak wcześniej ustalili - miał przebywać poszukiwany 35-latek. Mężczyzna został skazany na karę ponad trzech miesięcy więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu. Przed organami ścigania udało mu się ukrywać przez cztery miesiące.

Kiedy mundurowi zapukali do drzwi, otworzył ojciec poszukiwanego, który zapewniał, że syna nie ma w domu. Policjanci nie dali się jednak zwieść i weszli do środka, sprawdzając dokładnie każde pomieszczenie. Intuicja ich nie zawiodła. 35-latek schował się przed nimi w piwnicy.

W trakcie penetracji domu mundurowi wyczuli silną woń marihuany. W jednym z pomieszczeń stróże prawa znaleźli za szafkami sprytnie wykonaną skrytkę, w której ujawnili dwa pudła wypełnione suszem marihuany i woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Badanie narkotestem jednoznacznie potwierdziło, że są to narkotyki: marihuana i amfetamina. To jednak nie wszystko. Policjanci znaleźli też zwiniętą w koc broń palną z podpiętym magazynkiem i dwoma nabojami. Numer seryjny broni był skutecznie usunięty. 35-latek oświadczył, że  wszystkie te rzeczy należą do niego, a broń „miała mu służyć do samoobrony”,  przyznając jednocześnie, że nie posiada na nią zezwolenia.

W  wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów marihuany i prawie jeden gram amfetaminy. Broń również trafiła do policyjnego depozytu,  poszukiwany z kolei do pomieszczenia dla zatrzymanych.

Wczoraj (20 stycznia br.) 35-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnego posiadania broni, za które to przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia. Po tych czynnościach został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę przeszło trzy miesięcy pozbawienia wolności.

Info, foto: KWP Kraków

Powiat krakowski - najnowsze informacje