piątek, 3 września 2021 12:30

Słopnice. 17-latek na motocyklu uderzył w 13-latka na rowerze. Potem uciekł

Autor Aleksandra Tokarz
Słopnice. 17-latek na motocyklu uderzył w 13-latka na rowerze. Potem uciekł

Kierowca motocykla, podczas włączania się do ruchu, potrącił rowerzystę. Nie zwrócił na to jednak uwagi – nie tylko nie zatrzymał się, ale też chciał odjechać, by uniknąć konsekwencji. Jak się okazało, miał sporo na sumieniu. Całą sytuację widział jednak jadący na służbę funkcjonariusz policji z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. To on zatrzymał sprawcę.

2 września 2021 roku, około godziny 17:40, jadący na służbę policjant Wydziału Ruchu Drogowego z Limanowej był świadkiem zdarzenia drogowego. - Mundurowy widział wyjeżdżającego na drogę motocyklistę, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu chodnikiem rowerzyście. W wyniku zderzenia pojazdów 13-letni rowerzysta upadł na ziemię, a kierujący motocyklem nie zatrzymując się, zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia – relacjonuje asp. Jolanta Batko z KPP w Limanowej.

Na pomoc poszkodowanemu rowerzyście ruszyła kobieta, która podróżowała samochodem przed policjantem z limanowskiej drogówki. Widząc to, funkcjonariusz ruszył za motocyklistą.

Policjant po kilkuset metrach zatrzymał kierowcę i o całej sytuacji niezwłocznie powiadomił dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Po przyjeździe patrolu okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 17-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl którym jechał jest niedopuszczony do ruchu. 13-letni rowerzysta został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po badaniach został zwolniony do domu – dodaje asp. Batko.

Sprawą 17-letniego kierującego motocyklem zajmie się teraz sąd. Nastolatek odpowie za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, za brak uprawnień do kierowania oraz spowodowanie kolizji drogowej i nieudzielenie pomocy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Grozi mu kara grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Limanowa - najnowsze informacje