niedziela, 14 lutego 2021 10:38

Słowacja zaostrza restrykcje. Zamknięte przejścia na granicy z Polską

Autor Aleksandra Tokarz
Słowacja zaostrza restrykcje. Zamknięte przejścia na granicy z Polską

Władze Słowacji zdecydowały o zamknięciu dla ruchu osobowego i towarowego mniejszych przejść granicznych. Dotyczy to dziesięciu przejść na granicy z Polską.

Na terytorium Republiki Słowackiej od 1 października 2020 do 19 marca 2021 obowiązuje stan nadzwyczajny. Teraz władze państwa zdecydowały się na zamknięcie granic. Dotyczy to wszystkich krajów, z jakimi Słowacja sąsiaduje.

Zamknięte zostaje dziesięć najmniejszych drogowych przejść granicznych z Polską. Aż sześć z nich znajduje się na odcinku granicy w Małopolsce. Zamknięte zostaną w poniedziałek 15 lutego, o godzinie 5.

O które przejścia graniczne dokładnie chodzi? Mowa o przejściach: Radoszyce – Palota, Ożenna - Nižná Polianka, Muszynka – Kurov, Leluchów – Čirč, Szczawnica – Lesnica, Niedzica - Lysá nad Dunajcom, Łysa Polana - Tatranská Javorina, Chochołów - Suchá Hora, Winiarczykówka – Bobrov oraz Ujsoły - Novot'.

Na pozostałych prowadzone będą wzmożone kontrole, jednak nie oznacza to ich całkowitego przywrócenia. Od środy, osoby wjeżdżające na terytorium Słowacji muszą odbyć 14-dniową kwarantannę oraz przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/Komenda Główna Straży Granicznej

Polska

Polska - najnowsze informacje