sobota, 15 czerwca 2024 04:00

Śmierć podczas prac rolnych. Mężczyznę przygniótł traktor

Autor Patryk Trzaska
Śmierć podczas prac rolnych. Mężczyznę przygniótł traktor

Dramatyczne sceny rozegrały się w Zagorzynie w powiecie nowosądeckim. Służby zostały wezwane do mężczyzny, który został przygnieciony przez traktor. Niestety, pomimo wysiłków, nie udało się uratować jego życia.

Do zdarzenia doszło w czwartek (13 czerwca) w Zagorzynie. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali tragiczne sceny: jeden z mężczyzn podróżujących traktorem został przygnieciony przez pojazd, a drugi znajdował się obok.

Kierujący traktorem, który znalazł się pod pojazdem, był nieprzytomny i nie wykazywał oznak życia. Droga była całkowicie zablokowana. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do ewakuacji poszkodowanego spod traktora, wykorzystując podnośnik mechaniczny i deskę ortopedyczną. Rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuowano aż do przyjazdu ratowników medycznych.

Ratownicy medyczni wezwali na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Pomimo ponadgodzinnych prób ratowania życia, lekarz LPR stwierdził zgon mężczyzny.

Cała akcja ratunkowa trwała ponad pięć godzin.

inf. PSP Nowy Sącz

Fot. JRG nr 2 Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka