poniedziałek, 21 grudnia 2020 14:32

Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Tarnowie. Policja szuka świadków

Autor Aleksandra Tokarz
Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Tarnowie. Policja szuka świadków

Z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn, w piątek po południu na ulicy Jana Pawła II w Tarnowie, zginęła 63-letnia kobieta. Droga krajowa w miejscu wypadku w kierunku południowym była całkowicie zablokowana do godziny 18. Policjanci szukają świadków.  

Po godzinie 14:15 dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał powiadomienia o wypadku drogowym, do jakiego doszło na ul. Jana Pawła II w Tarnowie. Jest to ciąg drogi krajowej nr 73 w kierunku południowym. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe pogotowia, straży pożarnej oraz policjanci ruchu drogowego tarnowskiej Policji. Ratownicy pomimo podjętej niemalże natychmiast reanimacji nie zdołali przywrócić funkcji życiowych 63-letniej mieszkance Tarnowa, która w wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Droga w kierunku południowym była całkowicie zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy dla wszystkich pojazdów kierujących się na południe powiatu tarnowskiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letnia kobieta, jadąc w kierunku północnym ul. Jana Pawła II z niewyjaśnionych, jak na razie przyczyn, zjechała na przeciwległy pas drogi. Jej chevrolet przejechał pas zieleni, przewrócił ustawione tam znaki drogowe, a następnie uderzył w poruszający w kierunku południowym samochód osobowy audi. W audi podróżowały dwie 19-letnie osoby, które nie odniosły poważnych obrażeń. Zniszczone samochody zostały rozrzucone na całej szerokości dwupasmowej drogi prowadzącej w kierunku centrum miasta.

Prezydent Tarnowa deklaruje, że zaszczepi się na koronawirusa. Zrobi to publicznie
Roman Ciepiela zapowiedział, że zaszczepi się na Covid-19 najszybciej, jak będzie to możliwe. Dodatkowo, zrobi to publicznie, aby „dać przykład innym”. Realnym terminem rozpoczęcia szczepień w Polsce, według zapowiedzi rzecznika rządu, jest termin 27-28 grudnia. Zgodnie z Narodowym Programem Szczep…

Na miejscu do późnych godzin popołudniowych pracowali policjanci, jak również byli również biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych oraz prokurator tarnowskiej prokuratury. Został zebrany materiał dowodowy, który pomoże w ustaleniu przyczyn oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.

Tarnowscy policjanci zwracają się z apelem do kierowców, którzy byli świadkami tego tragicznego wypadku i posiadają rejestratory, na których został zapisany moment tego wypadku oraz chwile go poprzedzające o przekazanie zapisu z tych kamer na adres internetowy tarnowskiej Policji kmp@tarnow.policja.gov.pl, rzecznik@tarnow.policja.gov.pl oraz przekazały informację telefonicznie do prowadzącego sprawę tel. 47 831 1380.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje