poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:04

Prezydent Tarnowa deklaruje, że zaszczepi się na koronawirusa. Zrobi to publicznie

Autor Aleksandra Tokarz
Prezydent Tarnowa deklaruje, że zaszczepi się na koronawirusa. Zrobi to publicznie

Roman Ciepiela zapowiedział, że zaszczepi się na Covid-19 najszybciej, jak będzie to możliwe. Dodatkowo, zrobi to publicznie, aby „dać przykład innym”.

Realnym terminem rozpoczęcia szczepień w Polsce, według zapowiedzi rzecznika rządu, jest termin 27-28 grudnia. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną, najbardziej narażeni na kontakt z wirusem, pracownicy służb medycznych. Kwestia szczepień budzi jednak kontrowersje. Jak wynika z najnowszego badania Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i ARC Rynek i Opinia, tylko 17% Polaków chce zaszczepić się na koronawirusa najszybciej, jak będzie to możliwe. 23% zrobi to dopiero po jakimś czasie. 38% badanych nie zamierza szczepić się w ogóle.

Nowe badania: Polki nie chcą się szczepić przeciw COVID-19. Tylko 11 proc. chce zrobić to od razu. Dlaczego?
Tylko 17 proc. Polaków zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19 tak szybko, jak to będzie możliwe, a 23 proc. dopiero po jakimś czasie. Z kolei 38 proc. badanych nie zamierza szczepić się w ogóle – wynika z badania Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) i ARC Rynek i Opinia. W piątek rzecznik …

Do szczepień w Tarnowie zachęca kierownik Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie.

-Wielu znajomych i nieznajomych pyta mnie, czy szczepić się przeciwko koronawirusowi, czy to bezpieczne, czy potrzebne... Jestem lekarzem, choć nie specjalistą zakaźnikiem, ale słucham tych, którzy się na tym znają. Pracuję od początku pandemii na sorze, wiem jak groźna to jest choroba. Wielu pacjentom nie udało mi się pomóc. Teraz wielkimi literami - TAK - ZASZCZEPIĘ SIĘ MAM NADZIEJĘ JAKO JEDNA Z PIERWSZYCH, MAM NADZIEJĘ ŻE JUŻ 27 GRUDNIA – napisała w mediach społecznościowych Wioletta Kowalewska.

Wpis skomentował prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który podziękował za „ofiarną pracę na SOR”. Jak zauważył, w czasie pandemii jest to szczególne wyzwanie i poświęcenie.

-Szczepionki będą w Tarnowie już w tych dniach i pracownicy placówek ochrony zdrowia mogą przyjąć ją jako jedni z pierwszych. Ja mam przeciwciała, lecz jak tylko będzie to możliwe ( i w odpowiedniej kolejności), to także zaszczepię się i postaram się zrobić to publicznie, aby dać przykład innym. Zbyt dużo nieszczęść spowodowała epidemia Covid-19, aby rezygnować z każdej możliwej formy zabezpieczenia się przed zakażeniem – napisał Roman Ciepiela.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje