wtorek, 27 października 2020 12:31

Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Mogilanach!

Autor Aleksandra Tokarz
Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Mogilanach!

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, w godzinach wieczornych w Mogilanach. 76-letni pieszy, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł.

W  poniedziałek, 26 października 2020 r., w godzinach wieczornych w miejscowości Mogilany, w powiecie krakowskim, doszło do tragedii. Młoda kobieta kierując samochodem marki VW Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 76-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Niestety, pieszego nie udało się uratować. Zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło w piątek, 23 października, w Rzeszotarach. Tam potrącona została, idąca poboczem, 59-letnia kobieta. Mimo reanimacji, zmarła na miejscu.

Tragiczny wypadek w Rzeszotarach. Nie żyje 59- letnia piesza
W Rzeszotarach (gmina Świątniki Górne) 23 października doszło do tragicznego wypadku. Zginęła 59-letnia piesza. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia. W piątek (23 października br.) około godziny 19:00 w Rzeszotarach, kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza, na prostym odcinku drogi potrącił …

-Apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione. Noszenie  odblasków może uratować życie. Wolniejsza jazda z kolei skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję. Kierujący  powinni teraz szczególną uwagę zwracać na pieszych, którzy w tym okresie  są mniej widoczni, co może spowodować zwiększone  ryzyko wystąpienia wypadków - apelują policjanci.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje