wtorek, 23 lutego 2021 09:39

Śniadanie po góralsku

Autor Artykuł sponsorowany
Śniadanie po góralsku

Mówi się, że to śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzień możemy zacząć z energią i pełni siły, by zmierzyć się z obowiązkami. Albo wcale nie z obowiązkami, tylko z przyjemnościami, jeśli zdecydowaliście się spędzić weekend w Zakopanem.

Odpoczynek w górach

Podhale i Zakopane są jednymi z najczęstszych kierunków wyjazdowych dla polskich turystów. Zarówno jeśli chodzi o dłuższy pobyt, jak i o krótkie, weekendowe wypady. I chociaż baza turystyczne jest naprawdę rozbudowana, to wiele jest obiektów, w których można dostać wyłącznie nocleg, bez posiłków. Dotyczy to głównie kwater prywatnych, nie posiadających nawet możliwości do zapewnienia śniadania czy obiadokolacji. W takich przypadkach nie pozostaje nic innego, jak przyrządzenie śniadania samodzielnie albo też szukanie jakiegoś lokalu otwartego od rana, z czym prawdę mówiąc można mieć konkretny problem. Nie dość, że od rana, to jeszcze blisko kwatery... Sprawa, delikatnie mówiąc, ciężka.

Tym bardziej, że przecież ten najważniejszy posiłek dnia faktycznie powinien trzymać pewien standard – zwłaszcza jeśli w planach jest aktywny wypoczynek, górskie wędrówki i spacery, jazda na nartach czy skuterach, albo rowerowe wycieczki. Do tego trzeba mieć siłę, której byle bułka z dżemem nie zapewni. Nie mówiąc już o tym, że złe odżywanie jest problemem, na który coraz większa ilość osób zwraca uwagę i chce jeść nie tylko do syta, ale też zdrowo.

Jak się jednak okazuje, Zakopane wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów i ciągle poszerza swoją ofertę, mającą ułatwić i uprzyjemnić im pobyty.

Śniadanie z dowozem w Zakopanem

Internet to potęga, co potwierdza się po raz kolejny. Dostępna od niedawna usługa zamawiania śniadania przez internet jest tego najlepszym przykładem. Strona https://www.sniadania.com.pl/ pozwala wszystkim turystom przebywającym w Zakopanem zamówić śniadania z dowozem. I to jest strzał w dziesiątkę, zarówno dla tych, którzy śniadania na kwaterze nie mają, jak i dla tych, którzy nie mają zamiaru wstawać o poranku i chcą poleniuchować w łóżku do południa. Oni zresztą ucieszą się z zapewnienia dostawcy, że śniadanie nie będzie dostarczone wcześniej, niż o zastrzeżonej godzinie. Miło, prawda?

Jakiego rodzaju śniadania oferuje ta firma? Przede wszystkim – pyszne, bo bazujące na naturalnych, regionalnych produktach. Jajecznica z jajek, świeżo podebranych kurom. Wędliny wytwarzane przez lokalne masarnie. Świeże i pachnące pieczywo. O takim śniadaniu można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że nie tylko zabija głód, ale daje też przyjemność z samego jedzenia.

Oczywiście nie każdy lubi to samo, więc i śniadania są zróżnicowane. W zależności od zestawu można znaleźć w nich jajecznicę czy kiełbaskę na gorąco, wędliny, sery, owoce i warzywa, naleśniki, sałatki... Jednym słowem – pyszności, zarówno dla zwolenników śniadania na słodko, wegetarian, jak i dla tych, którzy nie wyobrażają sobie posiłku bez mięsa. Nie bez powodu jeden z oferowanych zestawów ma wiele mówiącą nazwę „Górska siła”. Po takim posiłku faktycznie można iść w góry czy na miasto, a energii do korzystania z uroków Zakopanego nie zabraknie.

Gotowanie - najnowsze informacje