czwartek, 30 kwietnia 2020 18:25

Sołtys Lachowic zbiera komputery dla potrzebujących uczniów

Autor Mirosław Haładyj
Sołtys Lachowic zbiera komputery dla potrzebujących uczniów

Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic, zorganizował akcję przekazywania komputerów dla uczniów, którzy nie mieli możliwości zdalnej nauki.

Sprzęt trafił już do rodzin w Hucisku, Bieńkówce, Pewli Wielkiej oraz Kurowa. Sołtys apeluje o pomoc do tych, którzy mogliby przekazać kolejne komputery dla dzieci z biednych rodzin.

Poniżej pełna treść wpisu, jaki pojawił się na profilu sołtysa:

Kolejne komputery trafiły już do uczniów!
Dziękuję mojemu przyjacielowi Jackowi z Lachowic za przekazanie kilka zestawów komputerowych potrzebującym dzieciom z naszego powiatu.
Dzięki temu dzieci, które nie miały dotychczas komputera będą mogły uczestniczyć w prowadzonych przez Internet zajęciach szkolnych.
Bez takiego sprzętu nauka zdalna jest właściwie niemożliwa.
Dobrze, że znajdują się ludzie, którzy o tym pamiętają i starają się pomóc najmłodszym.
Komputery zostały przekazane wielodzietnym rodzinom w Hucisku i Bieńkówce wskazanym przez ks. Zbigniew Oczkowski i ks. Rolanda Hopciasia.
Liczne rodziny są wielkim skarbem dla naszej Ojczyzny i im szczególnie należy się pomoc w nauce, zwłaszcza teraz, gdy równolegle w zajęciach szkolnych w takiej rodzinie musi uczestniczyć kilkoro dzieci.
Kolejne komputery trafiły do Pewli Wielkiej oraz Kurowa.
Komputer dla potrzebujących dzieci przekazał również Maciek Leśniak, za co mu serdecznie dziękuję.
Wszystkim darczyńcom dziękuję za przekazany sprzęt, który będzie pomocny w nauce, przede wszystkim zaś wywołał wielką radość i wdzięczność obdarowanych dzieci. Jednak okazuje się, że w naszym środowisku jest jeszcze wiele potrzebujących dzieci, które nie mają komputerów i nie mogą brać udziału w zdalnych zajęciach lekcyjnych. Takie sygnały do mnie płyną od nauczycieli i rodziców. Tylko dzisiaj zwróciła się do mnie o pomoc w pozyskaniu jakiegokolwiek komputera schorowana matka dwóch chłopców w wieku szkolnym, z których jeden jest niepełnosprawny.
Stąd moja prośba do osób, które mogłyby przekazać sprawny komputer na potrzeby dzieci, które nie mają komputera i teraz nie mogą uczyć się, korzystać z Internetu, programów i aplikacji.
Będzie to piękny wkład w dobry start, w wyrównanie szans wiejskich dzieci wykluczonych cyfrowo.
Może to wydawać się niewiarygodne, ale takie dzieci ciągle jeszcze są i czekają na naszą pomoc!
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Facebook/ Grzegorz Krawczyk

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje