poniedziałek, 5 lutego 2024 12:15

Spotkanie Noworoczne w Wieliczce. Nie zabrakło dobrej muzyki i zabawy

Autor Patryk Trzaska
Spotkanie Noworoczne w Wieliczce. Nie zabrakło dobrej muzyki i zabawy

W sobotę, (20 stycznia), odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne w Wieliczce. Był to czas noworocznych życzeń, podsumowań minionego roku oraz podziękowań, ale przede wszystkim czas dobrej muzyki i zabawy.

- Spotkanie Noworoczne to przede wszystkim moment podziękowań. Jest wiele organizacji i wiele osób, które na co dzień pracują społecznie, poświęcają swój czas, by budować przyszłość naszych miejscowości.  Zawsze tym koncertem chcemy podziękować tym, którzy budują to szczególne miejsce - Wieliczkę – podkreślił podczas uroczystości Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Podczas Spotkania Noworocznego wręczone zostały Nagrody Kulturalne Burmistrza Wieliczki za 2023 rok. W kategorii „Całokształt działalności kulturalnej” wyróżniono Zbigniewa Grzecha, wieliczanina, twórcę szopek typu krakowskiego, wielokrotnie nagradzanego w konkursach, jednego z czołowych szopkarzy, który od lat odgrywa ważną rolę w środowisku, współtworzy trendy i współkreuje bogatą spuściznę tradycji krakowskiej szopki.

W dowód uznania dla kultury w 2022 r. otrzymał odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Zbigniew Grzech również w tym roku odniósł sukces, jego szopka w kategorii - szopki średnie, znów znalazła się na podium, zajmując trzecie miejsce w 81. Konkursie Szopek Krakowskich. Swoją pasję rozpoczął mając 11 lat, kiedy to w 1948 roku po raz pierwszy wziął udział w konkursie zdobywając swoją pierwszą nagrodę. Jedną z jego nagrodzonych szopek w Konkursie Szopek Krakowskich można podziwiać na Trakcie Solnym w Wieliczce.

W kategorii „Wydarzenie roku” nagrodzony został Hufiec ZHP Wieliczka, który w 2023 roku przygotował wyjątkowe obchody jubileuszu 110-lecia harcerstwa na ziemi wielickiej. Harcerze z Hufca Wieliczka współtworzą życie kulturalne i społeczne naszego miasta od kilkudziesięciu lat, uczestniczą w wydarzeniach patriotycznych, kulturalnych a także pomagali w czasach pandemii i w czasie kryzysu uchodźczego. Komendantem Hufca jest hm. Ania Hałatek.

Harcerze bardzo licznie uczestniczyli w sobotnich uroczystościach. Głównym punktem programu był Koncert pt. "Cała sala śpiewa z nami" w wykonaniu Orkiestra Straussowska Obligato pod dyr. Jerzego Sobeńko oraz artystów polskiej sceny muzycznej: Tomasz Steciuk, Karol Drozd, Aleksander Martinez, Emilia Azierska, Weronika Bochat-Piotrowska.

Koncert poprowadziła Jolanta Suder. W programie zaprezentowano światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Spotkanie Noworoczne związane też było ze zbiórką charytatywną dla Róży z Wieliczki Pomoc dla Róży. Róża Zaręba oraz podopiecznych L'Arche Śledziejowice.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka