poniedziałek, 1 lutego 2021 08:51

Stacja narciarska pod Tarnowem otwarta mimo obostrzeń. „Nie mamy nic do stracenia”

Autor Aleksandra Tokarz
Stacja narciarska pod Tarnowem otwarta mimo obostrzeń. „Nie mamy nic do stracenia”

Otwarta, mimo obowiązujących w kraju obostrzeń, została pierwsza stacja narciarska pod Tarnowem. Obiekt skontrolowała już policja. Właściciele przekonują jednak, że nie mają już nic do stracenia.

Od soboty, 30 stycznia, narciarze mogą korzystać ze stacji narciarskiej Jurasówka w Siemiechowie. Obiekt, podobnie jak inne stacje narciarskie w kraju, decyzją rządu od 28 grudnia pozostawał zamknięty. Właściciele zdecydowali się na otwarcie, bo dalszy lockdown w ich przypadku mógł oznaczać bankructwo.

- Nie otrzymaliśmy żadnej, kompletnie żadnej pomocy. Nawet zwolnienia z ZUSu. Nie dotyczą nas żadne tarcze. Nie mamy więc nic do stracenia – mówi współwłaściciel obiektu Krzysztof Fela.

Jak informuje, stację skontrolowała już policja. - Mieliśmy wczoraj kontrolę trzy albo cztery razy. W najbliższych dniach spodziewamy się także kontroli sanepidu – tłumaczy Krzysztof Fela.

Tarnowskie restauracje zapowiadają otwarcie
Hotelarze i restauratorzy mieli nadzieję, że wraz z początkiem lutego będą mogli otworzyć swoje lokale. Tak się jednak nie stanie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia, gastronomia, hotelarstwo i stoki narciarskie to miejsca, które nadal pozostaną zamknięte. W Tarnowie trwa bun…

Jak do tej pory, właściciele obiektu nie otrzymali kary. Policja sporządziła dokumentację i poinformowała o dalszych czynnościach, które zostaną podjęte.

Nasz rozmówca dodaje, że zainteresowanie korzystaniem z wyciągów nie jest jednak duże.

- Obstawiam, że to wynik tego, że ludzie obawiają się, że też mogą ich tutaj czekać jakieś kary. Bardzo dużo jest telefonów, czy korzystający z wyciągu mogą ponieść jakieś kary za to, że będą jeździć na nartach. A prawda jest taka, że jedynie za to, za co karę można dostać na ulicy - za noszenie maseczki i za brak dystansu społecznego – dodaje współwłaściciel stacji narciarskiej Jurasówka.

fot. Facebook/Jurasówka - Stacja narciarska w Siemiechowie

Tarnów - najnowsze informacje