piątek, 23 kwietnia 2021 11:18

Starosta odebrał czek o wartości 700 tysięcy złotych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Autor Mirosław Haładyj
Starosta odebrał czek o wartości 700 tysięcy złotych. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Czek na 700 tysięcy złotych odebrał w piątek (23 kwietnia) starosta bocheński Adam Korta z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza. Środki zostaną przekazane na zakup specjalistycznego agregatu pompowego, który będzie służył do działań przeciwpowodziowych.

Powiat bocheński zawnioskował o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wyposażenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bochni w przewoźny agregat pompowy oparty o pompę wirową, napędzany silnikiem wysokoprężnym.

Niestety nasz region kilkukrotnie borykał się z lokalnymi podtopieniami czy powodziami, w wyniku których mierzyliśmy się niejednokrotnie z sytuacją kryzysową. Sprzęt który posiadamy czasami nie wystarczał aby uporać się z szalejącą wodą. Dlatego, złożyliśmy wniosek właśnie na pompę, która będzie miała bardzo dużą wydajność i będzie w stanie wypompować czy też przepompować nawet 35 000 litrów na minutę

– wyjaśnia starosta Adam Korta.

Agregat pompowy to urządzenie o bardzo szerokim spektrum zastosowań - pozwoli na podjęcie działań niezbędnych podczas odwodniania powierzchniowego, pompowania wody, szlamu i ścieków, usuwania skutków powodzi i podtopień, prowadzenia akcji ratowniczych. Zakup agregatu usprawni prowadzenie akcji ratowniczych.

Inf. i fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje