poniedziałek, 1 maja 2023 14:53

Strach na proszowickim osiedlu. "Mój piesek jak i parę innych się podtruło"

Autor Patryk Trzaska
Strach na proszowickim osiedlu. "Mój piesek jak i parę innych się podtruło"

Niepokojące informacje docierają do nas z Proszowic. Jedna z internautek poinformowała w mediach społecznościowych, że na lokalnym osiedlu trawa jest opryskiwana chemią. Kobieta twierdzi, że przez specyfiki jej pies wraz z kilkoma innymi podtruł się i musiał być pilnie transportowany do weterynarza. Czy właściciele zwierząt mają się czego obawiać?

Nie tak wyobrażali sobie majówkowy odpoczynek właściciele psów na proszowickim osiedlu Partyzantów. Jedna z mieszkanek na lokalnej grupie zwróciła uwagę na chemiczne opryski traw na osiedlu. Z jej relacji wynika, że przez specyfiki miało dojść do podtrucia się kilku psów, które w trybie pilnym zostały przetransportowane do weterynarza.

UWAGA UWAGA!!!!!Osiedle Partyzantów, trawy przy brzegach graniczących z chodnikami są opryskiwane chemia. Mój piesek jak i parę innych niestety się przytruły, skończyło się weterynarzem. CZY NAPRAWDĘ TAK TRUDNO jest skosić trawę, trzeba truć niczego winne zwierzęta???? A jeśli następnymi ofiarami oprysków będą dzieci?????  Ja będę obserwować i na pewno zareaguje jak będę widziała osoby pryskające i proszę o mieszkańców o to samo.

– napisała na grupie przestraszona Internautka.

Na chwilę obecną nie wiadomo jakim substancją zostały spryskane trawniki na proszowickim osiedlu. Nie jest też pewne, że to owe substancję były przyczyną podtrucia się zwierząt. Mimo to, apelujemy do właścicieli psów o ostrożność podczas spacerów ze swoimi pupilami.

Foto: Starostwo Proszowice/Facebook

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka