środa, 21 września 2022 12:13

Strach nad zalewem Klimówka. Na brzegu ludzkie szczątki

Autor Patryk Trzaska
Strach nad zalewem Klimówka. Na brzegu ludzkie szczątki

Przerażenie wśród mieszkańców powiatu gorlickiego. Informują oni, że na brzeg zalewu Klimówka wyrzucane są... ludzkie kości. Policja przekonuje, że szczątki pochodzą z pobliskiego cmentarza.

O całym zdarzeniu zrobiło się głośno w poniedziałek, kiedy mieszkańcy odnaleźli pierwsze kości wyrzucone na brzeg przy zalewie Klimówka. – O sprawie powiadomiły nas osoby przebywające nad jeziorem. W związku z tym, że jest bardzo niski poziom wody, na brzegu odnaleziono ludzkie szczątki.  Na chwilę obecną już nie prowadzimy żadnych działań w tym miejscu – mówi aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Wśród mieszkańców strach i pytanie ile odnaleziono kości i na jakim obszarze? – Odnaleźliśmy kilkanaście kości na fragmencie około 200 metrów w rejonie cmentarza. Szczątki  zostały zabezpieczone decyzją prokuratora do dalszych czynności – komentuje oficer prasowy.

Służby prowadzą śledztwo w tej sprawie, na razie nie ma mowy o ewentualnym skażeniu środowiska.

Przypomnijmy, zalew Klimówka, to zbiornik zaporowy utworzony na rzece Ropie w pobliżu miejscowości Klimkówka, Łosie i Uście Gorlickie w powiecie gorlickim. Woda zretencjonowana w zbiorniku jest wykorzystywana do celów energetycznych. W tym roku na tym terenie panowała olbrzymia susza, która obniżyła poziom wody.

fot. Wikipedia

Gorlice - najnowsze informacje