poniedziałek, 21 czerwca 2021 11:31

Strażak dobry na wszystko... W Myślenicach doszło do nietypowej interwencji z obrączką w tle

Autor Norbert Kwiatkowski
Strażak dobry na wszystko... W Myślenicach doszło do nietypowej interwencji z obrączką w tle

Służba w straży pożarnej wiąże się z niesieniem pomocy ludziom. Zdarzają się jednak również nietypowe zgłoszenia, w których potrzebna jest kreatywność.  Przykładem może być zgłoszenie w Myślenicach...

18 czerwca br. do strażaków JRG Myślenice zgłosiła się osoba z opuchniętą dłonią z prośbą o usunięcie biżuterii z palców. Jednym z najczęstszych powodów puchnięcia dłoni może być zbyt wysoka temperatura - zwłaszcza latem. Dochodzi wówczas do nadmiernego rozszerzenia żył i wolniejszego przepływu krwi.

Strażacy bez namysłu podjęli się usunięcia uciążliwych elementów. Wykorzystując posiadany sprzęt po około 20 minutach zagrożenie dla dłoni zostało usunięte. Zadowolenie z dobrze wykonanej pracy widoczne było u strażaków jak i u „pacjentki”. Usunięto potencjalne zagrożenia dla zdrowia.

Jak redukować obrzęki? Przede wszystkim należy pić duże ilości wody mineralnej. Z diety należy wyeliminować nadmiar sodu, czyli soli. Powoduje ona zatrzymywanie wody w organizmie. Uzupełniony z kolei powinien być potas (zawarty jest w ziemniakach i pomidorach).

Opuchlizna może być również redukowana poprzez spożywanie naparów z ziół moczopędnych, na przykład:

  • z korzenia pietruszki,
  • ze skrzypu polnego,
  • z liści brzozy.

Foto: bryg. Romaj Achler

Myślenice - najnowsze informacje