niedziela, 18 kwietnia 2021 17:01

Sucha Beskidzka: Będzie bezpieczniej na przejeździe kolejowym

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Będzie bezpieczniej na przejeździe kolejowym

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla zwiększenia bezpieczeństwa kierowców i  pasażerów pociągów dodatkowo oznakowały przejazd kolejowo-drogowy w Suchej Beskidzkiej. Czerwona powierzchnia skrzyżowania przypomina o stosowaniu zasad ruchu  drogowego. Inicjatywa PLK to jedno z działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

W Suchej Beskidzkiej dla bezpieczeństwa kierowców na przejeździe kolejowo-drogowym na trasie Kraków – Zakopane, przy ul. Zamkowej wykonano dodatkowe oznakowanie. W kwietniu obszar skrzyżowania pomiędzy rogatkami pokryto czerwoną chemoutwardzalną farbą. Wyróżniony 50 m teren jezdni przypomina kierowcom, że nie można wjeżdżać na skrzyżowanie kolejowo-drogowe bez zapewnionego miejsca do zjazdu. Czerwony pas jezdni nie jest terenem, na którym można się zatrzymać.

Przejazd w Suchej Beskidzkiej jest wyposażony w rogatki oraz sygnalizatory świetlne i dźwiękowe. Nowa nawierzchnia z płyt gumowych pozwala kierowcom płynnie przejeżdżać przez tory. Niecierpliwość kierowców, jazda bez uwzględnienia terenu do zjazdu ze skrzyżowania, wjeżdżanie na tory pomimo czerwonych świateł, to popełniane przez kierowców błędy. Aby zapobiec niewłaściwym sytuacjom na przejeździe kolejowo-drogowym w Suchej Beskidzkiej - PLK poza rogatkami, znakiem „Kierowco! Zachowaj ostrożność” oraz działaniami policji i Straży Ochrony Kolei, wprowadziły dodatkowe czerwone oznakowanie jezdni. Niewłaściwe zachowania kierowców spowodowały na przejeździe w ubiegłym i bieżącym roku 13 incydentów.

Inf.: PKP
Fot.: Autorstwa Nils Öberg - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje