piątek, 24 września 2021 11:45

Sucha Beskidzka: Policjanci zatrzymali go do kontroli. Odpowie przed sądem

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Policjanci zatrzymali go do kontroli. Odpowie przed sądem

Prewencyjne kontrole policjantów na drogach mają na celu wyeliminowanie z ruchu m.in. nietrzeźwych kierujących. Działania te muszą być kontynuowane. Zatrzymany 22 września w nocy kierowca prowadził pojazd, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

22 września po godzinie 1:00 na ul. Role w Suchej Beskidzkiej policjanci z suskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód marki Renault. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą 41-letniego mieszkańca powiatu suskiego, wykazało ponad 3 promile w organizmie.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło zakończyć się tragicznie, odpowie przed sądem.

-Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych

-podkreśla policja.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje