poniedziałek, 28 lutego 2022 10:12

Sukces proszowickiej policji. Skarb państwa mógł stracić nawet 4 miliony złotych...

Autor Norbert Kwiatkowski
Sukces proszowickiej policji. Skarb państwa mógł stracić nawet 4 miliony złotych...

Proszowiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego na terenie powiatu proszowickiego, zabezpieczyli ponad 7 ton suszu liści tytoniowych oraz prawie 400 kg krajanki tytoniowej, których wprowadzenie do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o cztery miliony złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wspólnie z funkcjonariuszami  służby celno – skarbowej z Krakowa ustalili, że 47–letni mieszkaniec powiatu proszowickiego trudni się produkcją krajanki tytoniowej oraz nielegalnym handlem tytoniem.

Wczoraj funkcjonariusze udali się pod wytypowany adres. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się na posesji ujawnili ponad 7 ton liści tytoniowych i prawie 370 kg suszu oraz krajanki tytoniowej. W trakcie prowadzonych czynności w tylnej części garażu ujawniono zakamuflowane, specjalnie przystosowane pomieszczenie, a w nim maszynę służącą do produkcji krajanki tytoniowej. Ponadto przedmiotowe pomieszczenie było wyposażone w system monitoringu, więc na bieżąco można było obserwować co się dzieje w pobliżu garażu.

47-latek został zatrzymany  i usłyszał zarzut przechowania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi mu wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, do czasu sądowego finału sprawy musi stawiać się 2 razy w tygodniu w ramach dozoru w jednostce Policji i ma zakaz opuszczania kraju

Funkcjonariusze w ramach tej realizacji  dokonali również przeszukania w powiecie proszowickim posesji 38-letniego współpracownika podejrzanego ujawniając 20 kg krajanki tytoniowej. 38-latek również został zatrzymany i usłyszał podobne zarzuty.

Wprowadzenie tej ilości nieopodatkowanego tytoniu do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o prawie cztery miliony złotych.

Źródło oraz foto: KPP w Proszowicach

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka