poniedziałek, 27 czerwca 2022 14:17

Wieliczka. Sułkowianie zatańczyli i zaśpiewali na festynie rodzinnym

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Sułkowianie zatańczyli i zaśpiewali na festynie rodzinnym

25 czerwca, na terenie świetlicy środowiskowej w Sułkowie odbył się festyn rodzinny. Na przybyłych mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji, występów artystycznych, animacji i pokazów.

Mieszkańców i gości powitała kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Sułkowianie" Agnieszka Zabawa, która z ogromną pasją i zaangażowaniem od wielu lat działa na terenie Sułkowa. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Piotr Krupa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty Małgorzata Krasoń, którzy złożyli kierownik Zespołu podziękowania za aktywną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wśród gości obecnych na wydarzeniu nie zabrakło również Dyrektor Wielickiego Centrum Kultury Magdaleny Kot, Przewodniczącej Gminnej Rady Seniorów w Wieliczce Hanny Kozioł, redaktor Panoramy Powiatu Wielickiego Barbary Zapadlińskiej oraz Sołtysa Sułkowa Adama Bochenka.

Wydarzenie rozpoczęły barwne występy trzech grup wiekowych Zespołu Pieśni i Tańca "Sułkowianie", działającego pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury.

Podczas festynu, mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w degustacji wyśmienitych potraw przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sułkowa. Dzieci uczestniczące w festynie mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli miejscowości.

Na zakończenie wspólnego biesiadowania odbyła się zabawa taneczna, do której aktywnie włączyli się przybyli mieszkańcy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką Sułkowa oraz Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca "Sułkowianie".

inf. i fot. Fb. Wielickie Centrum Kultury

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje