poniedziałek, 24 stycznia 2022 10:30

Szef Pfizera proponuje inne rozwiązanie niż dawki przypominające szczepionki

Autor Katarzyna Jamróz
Szef Pfizera proponuje inne rozwiązanie niż dawki przypominające szczepionki

Szef Pfizera powiedział, że lepszym rozwiązaniem byłaby przyjmowana szczepionka przeciwko Covid-19 co roku, niż częściej podawana dawka przypominająca.

Szef Pfizera jest zwolennikiem innego rozwiązania niż dawki przypominające

Albert Bourla szef koncernu farmaceutycznego Pfizera, podczas rozmowy z izraelską telewizją N12 News zakomunikował, że pożądany scenariusz jest taki, w którym będziemy mogli szczepić się przeciw Covid-19 raz w roku. Prezes uważa, że dzięki temu łatwiej będzie przekonać ludzi do szczepienia.

Szczepienie a wariant Omikron

Skuteczną szczepionką przeciw ciężkiemu przebiegowi choroby w przypadku zakażenia wariantem Omikron, okazał się być preparat firmy Pfizer/BioNTech. Z kolei jej efektywność spadła w zetknięciu ze zwiększoną zdolnością wariantu do przenoszenia. Wiele krajów zdecydowało się na rozszerzenie kampanii szczepień o dawki przypominające i skrócenie odstępu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych zastrzyków preparatu.

W piątek (21 stycznia) Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowały o tym, że trzecia dawka szczepionek Moderny i Pfizera oferuje ochronę przed ryzykiem hospitalizacji sięgającą 90 proc.

Na świecie jak dotąd podano ponad 9.82 mld dawek szczepionki przeciw Covid-19.

Inf. PAP

Fot. Ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje