czwartek, 11 lutego 2021 08:22

Szkoła w Kętach będzie mieć nowoczesny kompleks sportowy

Autor Wiktoria Mitura
Szkoła w Kętach będzie mieć nowoczesny kompleks sportowy

Kosztem blisko 600 tys. zł popularna kęcka „Dąbrowska”, czyli Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej, już za kilka miesięcy wzbogaci się o nowoczesny kompleks sportowy. Tym samym dołączy do grona pozostałych powiatowych szkół średnich w Kętach, które już od pewnego czasu mogą pochwalić się podobnymi arenami.

Wczoraj została podpisana umowa na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy PZ nr 9 w Kętach. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta Marcin Niedziela, wicestarosta Paweł Kobielusz i Krystyna Gawlik z firmy ALPA CONSULTING z siedzibą w Jawiszowicach.

Zakres robót obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej wraz z odwodnieniem oraz rozbudową zbiornika retencyjno-rozjątrzającego.

W skład boiska wielofunkcyjnego wchodzą dwa boiska do piłki siatkowej, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do piłki ręcznej.

Za boiskiem – od strony wschodniej i zachodniej projektuje się piłkochwyty o wysokości 6,0 m. Od strony północnej przewiduje się przestawienie istniejącego piłkochwytu.

Koszt robót budowlanych wg kosztorysu ofertowego to 583.179,06 zł. Prace powinny zostać zakończone pod koniec maja tego roku.

info i foto: powiat oświęcimski

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje