czwartek, 2 czerwca 2022 04:25

Szkoła z Nowego Sącza wysoko w ogólnopolskim rankingu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Szkoła z Nowego Sącza wysoko w ogólnopolskim rankingu

Portal WaszaEdukacja.pl ogłosił wyniki ogólnopolskiego rankingu techników 2022 r. Na piątym miejscu znalazło się Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

W ogólnopolskim rankingu techników 2022 roku, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 1520 techników publicznych oraz niepublicznych, spełniając tym samym wymogi regulaminu.

Podczas tworzenia rankingu liceów, uwzględnione zostały wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z egzaminów zawodowych, osiągnięcia z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej z lat 2019-2021.

Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE oraz MEiN.

Pierwsza piątka najlepszych techników w Polsce wygląda następująco:

  1. miejsce Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
  2. miejsce Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
  3. miejsce Technikum Łączności nr 14 w Krakowie
  4. miejsce Technikum Komunikacji w Poznaniu
  5. miejsce Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu

Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia

Technikum mieści się pod adresem: ul. Limanowskiego 4, 33-300 Nowy Sącz. Szkoła przygotowała sześć profili dostępnych podczas naboru na rok szkolny 2021/2022. Na maturze z języka polskiego uczniowie osiągnęli średni wynik na poziomie 65.14%, natomiast zdawalność wyniosła 100%. Jeśli chodzi o egzamin maturalny z matematyki, to uczniowie uzyskali średni wynik na poziomie 87.28% a zdawalność wyniosła 100%. Zdawalność matury z języka angielskiego wyniosła 100% a średni wynik uczniów był na poziomie 89.77%

Inf.: WaszaEdukacja.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje