poniedziałek, 3 maja 2021 07:44

Ta szkoła nie zatrudni zaszczepionych nauczycieli! Dlaczego?

Autor Mirosław Haładyj
Ta szkoła nie zatrudni zaszczepionych nauczycieli! Dlaczego?

Placówka prowadzona jest przez antyszczepionkową aktywistkę.

Władze Centner Academy, prywatnej szkoły na Florydzie przestrzegły swoich pracowników przed przyjęciem szczepionki przeciw koronawirusowi. Prowadzona przez antyszczepionkową aktywistkę placówka poinformowała rodziców uczniów o nowej polityce. Władze szkoły ogłosiły, że nie zatrudnią nikogo, kto otrzymał preparat.

Pracowników, którzy już zostali zaszczepieni, poproszono, aby unikali kontaktu z uczniami. Współzałożycielka szkoły Leila Centner w oświadczeniu przesłanym The Associated Press stwierdziła, że "z powodu przebywania w pobliżu zaszczepionych osób, nieszczepione kobiety doświadczyły poronień i innych problemów". rozrodczych.

Jak podaje portal o2.pl, dr Andrea L. Cox, profesor medycyny z Johns Hopkins University School of Medicine w rozmowie z Associated Press odniósł się do słów Centner:

– Te szczepionki nie są żywym wirusem COVID. Nie mogą zarazić ludzi, którzy je przyjmują i nie mogą się rozprzestrzeniać. Szczepionki nie spowodowały poronień u osób, które otrzymały je w czasie ciąży.

Inf.: o2.pl
Fot.: Photo by Anita Jankovic on Unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje