sobota, 29 października 2022 07:34

Ta wojna to również tragedia rosyjskiego narodu. Niewyobrażalna liczba zabitych

Autor Norbert Kwiatkowski
Ta wojna to również tragedia rosyjskiego narodu. Niewyobrażalna liczba zabitych

Ile może znaczyć zdanie jednego człowieka. Przekonujemy się o tym obecnie w Ukrainie, gdzie śmierć czyha na każdym rogu. Nie tylko dzielni żołnierze, ale również ludność cywilna oddaje życie w imię wolności.  

Uczciwie trzeba przyznać, że wojna Władimira Putina to również niewyobrażalna wręcz tragedia dla samej Rosji. W ostatnim raporcie opublikowanym przez Siły Zbrojne Ukrainy dowiadujemy, że dzielni obrońcy kraju za naszej wschodniej granicy zlikwidowali już ponad... 70 tysięcy najeźdźców.

I nawet jeśli ten wynik jest zawyżony, to również najbardziej obiektywni eksperci na temat wojny w Ukrainie mówią o poległych w dziesiątkach tysięcy. A tych poległych będzie jeszcze zdecydowanie więcej, ponieważ mimo przewagi ogniowej i zwiększenia liczby wojsk Rosjanie nie odnoszą żadnych sukcesów na froncie, a ukraińska wiara w zwycięstwo jest niezniszczalna.

Dodajmy, że w dniu dzisiejszym pod Majorskiem w obwodzie donieckim siły ukraińskie zlikwidowały około 300 żołnierzy przeciwnika w wyniku precyzyjnego ostrzału – powiadomił rano sztab generalny armii Ukrainy.

Foto: Unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka