wtorek, 2 listopada 2021 10:40

Takiej bójki w kościele świat jeszcze nie widział. Brak maseczki miał być jednym z bodźców [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Takiej bójki w kościele świat jeszcze nie widział. Brak maseczki miał być jednym z bodźców [WIDEO]

To nagranie bije rekordy popularności, choć niekoniecznie było to miejsce na takie zachowania. W kościele świętej Franciszki Ksawery Cabrini w amerykańskim Lakewood, jeden z parafian odmówił wykonania polecenia księdza i opuszczenia świątyni. Rozjuszony mężczyzna ruszył w kierunku duchownego, a za nim liczni wierni. Rozpoczęła się bitwa...

Do niecodziennych scen w kościele w Lakewood doszło w niedzielę 24 października. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać jak pastor ojciec Paul Brunet nakazuje jednemu z parafian opuszczenie świątyni. "Bezprawnie wtargnąłeś na ten teren. Musisz natychmiast opuścić kościół" - słychać na nagraniu. Chwilę później wskazany przez księdza mężczyzna wybiega przed ołtarz i grozi kapłanowi. Niemal natychmiast inni wierni ruszają pastorowi na ratunek.

Oświadczenia władz kościelnych i policji ujawniają, że konflikt z mężczyzną trwa już dłuższy czas. Dostał on nawet zakaz pojawiania się w tym sanktuarium. Wiele mediów podaje również informację, że jednym z powodów takiej agresji miał być brak założonej maseczki.

Bitwa o Lakewood w całej okazałości:

Foto: Twitter/Bryan Passifiume

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje