środa, 23 grudnia 2020 15:35

„Tarcza regionalna” dla samorządów. Kto ma szanse na rządowe wsparcie?

Autor Wiktoria Mitura
„Tarcza regionalna” dla samorządów. Kto ma szanse na rządowe wsparcie?

Rząd ma wspomóc gminy, które najbardziej odczuły skutki epidemii i obostrzeń. Chodzi tu przede wszystkim o samorządy z południowej Polski. To właśnie do nich, mają popłynąć środki finansowe.

Premier Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował między innymi o specjalnej Tarczy dla gmin i powiatów, które są zagrożone obostrzeniami związanymi z koronawirusem. W główniej mierze chodzi tu o południe Polski.

– Do miliarda złotych z tak zwanej tarczy branżowej ma trafić do gmin i powiatów na południu Polski, dotkniętych zakazem zimowej turystyki. To przede wszystkim południe Polski - od Ustrzyk Górnych, Ustrzyk Dolnych po Jelenią Górę, przez wszystkie piękne pasma górskie, do których się znaczna część Polaków udawała w minionych latach, a w tym roku będzie to niemożliwe, ponieważ różne rygory i zakres epidemii na to nie pozwalają – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Pomoc dla samorządów południowej Polski to temat, który był omawiany na posiedzeniu sztabu kryzysowego. W najbliższych dniach przedstawione zostaną programy pomocy.

Polska

Polska - najnowsze informacje