wtorek, 30 marca 2021 10:41

Tarnów kolejnym miastem masowo zaszczepionym? Zamiast szpitala tymczasowego - punkt szczepień

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów kolejnym miastem masowo zaszczepionym? Zamiast szpitala tymczasowego - punkt szczepień

- Chciałbym, aby Kraków był pierwszym dużym miastem wojewódzkim masowo zaszczepionym. To pozwoli szybciej odbudować  potencjał turystyczny naszego regionu - stwierdził podczas wczorajszego briefingu prasowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Śladami Krakowa pójdzie Tarnów? To możliwe! Szczepienia mają zostać przeniesione ze szpitala do Areny Jaskółka.

W związku z planowanym zwiększeniem liczby dostaw szczepionek konieczne jest rozbudowanie potencjału małopolskich punków szczepień. Krakowska Tauron Arena ma być "obiektem doskonałym", którego kubatura pozwoli uruchomić masowy punkt szczepień, a tym samym znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych.

Kraków pierwszym dużym miastem masowo zaszczepionym? W Tauron Arenie powstanie punkt szczepień
– Naszym celem jest mocne przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas briefingu prasowego.

W masowy punkt szczepień zmieniona ma zostać także tarnowska Arena Jaskółka. - Wystąpiliśmy do ministra, żeby halę Jaskółka w Tarnowie wykorzystać jako punkt szczepień. Rozmawiam z marszałkiem, żeby wykorzystać szpitale wojewódzkie, żeby zwiększyć ilość szczepień. Ona już jest duża. Koło środy, czwartku przekroczymy pół miliona szczepień w Małopolsce – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita w Radiu Kraków.

Arena Jaskółka, podobnie jak Tauron Arena Kraków, ma być miejscem doskonałym, które posiada wystarczającą infrastrukturę do powstania masowego punktu szczepień. Szczepienia w tym miejscu miałyby ruszyć jeszcze w kwietniu.

Przypomnijmy, początkowo Arena Jaskółka miała zostać przekształcona w szpital tymczasowy. Decyzja o powstaniu szpitala polowego w tym miejscu podjęta została w listopadzie ubiegłego roku. Koszty budowy wziął na siebie PKO Bank Polski. Druga, co do wielkości hala sportowa w Małopolsce, miała docelowo pomieścić ok. 200 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem z terenu miasta Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Ostatecznie jednak szpital tymczasowy w Arenie Jaskółka nigdy nie powstał. Zamiast tego, decyzją wojewody zwiększono liczbę łóżek covidowych w szpitalach w Tarnowie i regionie.

Szpital św. Łukasza walczy z koronawirusem. „Problem ognisk wśród personelu jest już za nami”
W Małopolsce potwierdzono dziś drugą najwyższą liczbę zakażeń od początku pandemii. W naszym województwie odnotowano bowiem 2 919 nowych zachorowań. Region tarnowski znalazł się w czołówce – w Tarnowie potwierdzono 126 zakażeń, w powiecie tarnowskim 111.

Czy Tarnów będzie kolejnym, po Krakowie, masowo zaszczepionym miastem w Małopolsce?

koronawirus najnowsze informacje

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje