środa, 24 lutego 2021 09:17

Tarnów. Łapał i kolekcjonował chronione gatunki ptaków

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Łapał i kolekcjonował chronione gatunki ptaków

Mieszkaniec tarnowskiej dzielnicy Klikowa trafił do komisariatu Tarnów-Zachód zaraz po tym, jak na jego posesji policjanci znaleźli klatki z nielegalnie przetrzymywanymi ptakami.

W pokoju na poddaszu zabezpieczono osiem klatek, w których znajdywało się pięć szczygłów oraz trzy czyże - wszystkie objęte ochroną gatunkową.

- W pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli także tzw. „żywołapkę”, siatkę służącą do nielegalnego odłowu dzikich ptaków, a także kilka pustych klatek, czekających prawdopodobnie na nowych, skrzydlatych lokatorów. W poniedziałkowej akcji policjantom towarzyszyli pracownicy Straży Leśnej, którzy nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z gatunkami zwierząt objętymi ścisłą ochroną prawa – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy t
tarnowskiej policji.

Dzień Kobiet to świetna okazja, by pomóc. Ruszyła zbiórka dla samotnych matek
Zbliżający się Dzień Kobiet to dobry pretekst do tego, aby zwrócić uwagę na samotne matki, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi oraz nie mogą znaleźć bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich dzieci.

Jak ustalono 55-letni tarnowianin od blisko pół roku nielegalnie trzymał w domu ptaki, które wcześniej zwabiał w sidła. Policjantów próbował przekonać, iż nie wiedział, że ich posiadanie jest nielegalne.

- Ci niestety nie dali mu wiary i zdecydowali o przedstawieniu zarzutu. Tarnowianin odpowie za schwytanie i przetrzymywanie ptaków ochronionych, za co Ustawa o ochronie przyrody przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat – dodaje rzecznik.

Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze w tym tygodniu, po odbyciu kilkudniowej adaptacji ptaki, które do tej pory skazane były na życie w niewoli, zostaną wypuszczone na wolność i zwrócone matce naturze.

Oszuści mają nową metodę. Mieszkanka Tarnowa straciła ponad 70 tys. zł!
76-letnia mieszkanka Tarnowa wdała się w rozmowę z oszustami i wystraszona widmem przestępstwa na jej szkodę, postępowała zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez rozmówcę – oszusta.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje