piątek, 19 lutego 2021 08:05

Tarnów. Mogło dojść do tragedii! Dzieci bawiły się na kruchym lodzie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Mogło dojść do tragedii! Dzieci bawiły się na kruchym lodzie

O mały włos… Skończyło się szczęśliwie, ale mogło dojść do tragedii. Tak w dużym skrócie można opisać to, co stało się w Tarnowie. Dzięki reakcji przechodnia udało się zapobiec najgorszemu.

Był wtorek, 2 lutego przed 15.00, kiedy dyżurny tarnowskiej komendy miejskiej odebrał telefon od osoby, która przechodząc w rejonie ulicy Piłsudskiego zauważyła bawiące się na tafli zamarzniętego zbiornika „Kantoria” dzieci.

- Telefon zmroził krew policjantowi, który wiedząc czym może skończyć się taka zabawa, natychmiast skierował w to miejsce patrol – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek Oficer Prasowy KMP w Tarnowie.

Tarnów. Trudne warunki na drogach. Tylko minionej doby aż 18 zdarzeń drogowych
Na drogach powiatu tarnowskiego panują trudne warunki do jazdy. Policja apeluje o ostrożność. Tylko minionej doby odnotowano 18 zdarzeń drogowych. Dwie osoby trafiły do szpitali. Wczoraj przed południem miało miejsce bardzo groźnie wyglądające zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Na drodze w…

Zbliżający się do celu mundurowi, z daleka zobaczyli dwóch chłopców stąpających po lodzie, dobrych kilka metrów od brzegu akwenu, na środku którego lodu nie było już wcale. Dokładając do tego temperaturę powietrza, sięgającą w tym dniu kilku stopni Celsjusza powyżej zera, o tragiczny finał tej zabawy nie było trudno.

- Policjanci wypadli z radiowozu i pognali w stronę dzieci. Aby dodatkowo nie dociążyć lodu, poprosili ich by zachowując od siebie dystans, powolnym ruchem udali się w ich stronę. Sami w gotowości obserwowali co się dzieje. Tym razem się udało i dzieciom udało się bezpiecznie dotrzeć do brzegu – dodaje rzecznik.

11 i 13-latek zostali odwiezieni do domów i oddani pod opiekę rodziców, którzy nie mieli pojęcia, że ich pociechy, które wyszły na dwór pobawić się, znalazły się w niebezpieczeństwie zagrażającym ich życiu. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby pomoc nie przyszła w porę.

Pałac Dąmbskich w Wojniczu doczeka się rewitalizacji. Co w nim powstanie?
16 lutego w Urzędzie Miejskim w Wojniczu burmistrz Tadeusz Bąk podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie dokumentacji projektowej kompleksowej rewitalizacji Zespołu Pałacowo Parkowego w Wojniczu. Jak będzie wyglądał po zmianach? Po II wojnie światowej w Pałacu Dąmbskich mieściła się m.in. szkoła roln…

- W tym przypadku zabrakło wyobraźni, być może wiedzy i dostatecznej kontroli ze strony dorosłych – mówi Paweł Klimek. -  Dlatego apelujemy o omijanie szerokim łukiem wszelkich akwenów. W nadchodzących dniach w regionie, synoptycy prognozują odwilż i temperatury sięgające nawet 13 kresek powyżej zera. Oznacza to, że warstwa lodu na zamarzniętych dotąd rzekach, jeziorach czy stawach stanie się krucha i śmiertelnie niebezpieczna. Prosimy rodziców aby uczulili swoje pociechy na zagrożenie.

fot. KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje