czwartek, 18 lutego 2021 11:27

Tarnów. Trudne warunki na drogach. Tylko minionej doby aż 18 zdarzeń drogowych

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Trudne warunki na drogach. Tylko minionej doby aż 18 zdarzeń drogowych

Na drogach powiatu tarnowskiego panują trudne warunki do jazdy. Policja apeluje o ostrożność. Tylko minionej doby odnotowano 18 zdarzeń drogowych. Dwie osoby trafiły do szpitali.

Wczoraj przed południem miało miejsce bardzo groźnie wyglądające zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Na drodze wojewódzkiej 975 w Biskupicach Radłowskich na jednym z łuków 19-letni kierowca kia nie zapanował nad swoim samochodem i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. Młody kierowca został zabrany z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. 46-letniemu szoferowi ciężarówki nic się nie stało.

- Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Następnie wprowadzono ruch wahadłowy, całkowicie drogę wojewódzką udrożniono przed godziną 13 – informuje asp. sztab. Paweł Klimek Oficer Prasowy KMP w Tarnowie.

Pałac Dąmbskich w Wojniczu doczeka się rewitalizacji. Co w nim powstanie?
16 lutego w Urzędzie Miejskim w Wojniczu burmistrz Tadeusz Bąk podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie dokumentacji projektowej kompleksowej rewitalizacji Zespołu Pałacowo Parkowego w Wojniczu. Jak będzie wyglądał po zmianach? Po II wojnie światowej w Pałacu Dąmbskich mieściła się m.in. szkoła roln…

Drugi wypadek miał miejsce w Tarnowie na ul. Lwowskiej późnym popołudniem. Kierująca peugeotem na śliskiej jezdni doprowadziła do kolizji z subaru. Mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala.

- W obu przypadkach są prowadzone postępowania, które określą wszelkie okoliczności, przyczyny wypadków oraz wskażą winnych – tłumaczy rzecznik.

Wczoraj w wyniku intensywnych opadów śniegu, marznącego deszczu i deszczu drogi w regionie były bardzo śliskie. Dyżurny w ciągi kilkudziesięciu minut przyjął 6 interwencji związanych z wypadkiem i kolizjami w mieście oraz powiecie. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano 18 zdarzeń drogowych w powiecie tarnowskim, a dwie osoby trafiły do szpitali.

Tarnów. Powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Gdzie?
Projektowanie nowego węzła przesiadkowego “Krakowska” powoli dobiega końca. Prace mają ruszyć, gdy tylko pozwoli na to pogoda. - Będzie to jeden z trzech nowoczesnych węzłów w Tarnowie [/informacje/tarnow]. To jedno z zadań projektu „Integracja transportu publicznego w Tarnowie”, który obecnie jes…

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Tarnów - najnowsze informacje